Ar įmanoma atkurti duomenis iš SD kortelės? „Yra paprastas būdas“ ()
Atsitiktinis formatavimas ir tūkstančiai nuotraukų pateko į šiukšliadėžę. Ar galima atkurti ištrintus duomenis iš SD kortelės? Laimei, taip – duomenims iš kortelės atkurti galime naudoti kelis būdus. Tai nėra taip sudėtinga.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
SD kortelė ir ištrinti duomenys
SD (Secure Digital) kortelėse galime saugoti svarbius failus, kurių praradimas bus labai skausmingas. Tai gali būti svarbūs dokumentai, nuotraukos ir vaizdo įrašai iš švenčių ar net failai, susiję su jūsų profesija. Fotografui ar filmų kūrėjui nėra nieko blogiau, kaip netyčia iškart po užsakymo ištrinti kortelės turinį. Dar labiau, kai neturėjote atsarginių kopijų.
Tačiau tai dar ne pasaulio pabaiga. Yra būdų, kaip atkurti duomenis iš SD kortelės. Svarbu tai, kad prarastus failus galime atkurti nemokamai, nemokėdami už brangias programinės įrangos licencijas ar net nesikreipdami į duomenų atkūrimo centrą. Kaip tai padaryti?
Kaip atkurti duomenis iš SD kortelės?
Pirma, svarbus patarimas. Turite sustabdyti visas operacijas SD kortelėje, iš kurios buvo ištrinti failai. Kuo mažiau naujų duomenų išsaugosite, tuo mažesnė rizika perrašyti prarastus failus. Panašiai dėl naujų įrašų bus sunkiau atkurti duomenis iš kortelės.
|
Kitas žingsnis yra prijungti kortelę prie kompiuterio naudojant skaitytuvą. Neformatuokite kortelės ir nekurkite joje naujų aplankų.
Dabar galime nemokamai naudoti vieną iš daugelio rekomenduojamų failų atkūrimo programų. Kokias verta naudoti? Tarp patikrintų ir veikiančių galime rasti:
- EaseUS Data Recovery Wizard
- Strong Recovery
- Zar-X
- DMDE
- Recuva
Norint naudoti duomenų atkūrimo programą, nereikia specialių techninių žinių. Programos sąsaja padės mums atlikti visą procesą ir paaiškins tolesnius veiksmus. Svarbu, kad kortelė būtų prijungta prie kompiuterio. Tokiu būdu programa ją aptiks ir galės atkurti prarastus duomenis. Kuo daugiau duomenų bus ištrinta, tuo ilgiau užtruks atkūrimo procesas.
Kortelė neveikia? Padės „Windows“ funkcija
Visai įmanoma, kad jei failai nematomi SD kortelėje, jie nebuvo ištrinti ir įvyko klaida. Sugadintas failas gali blokuoti jo skaitymą, o tai veiksmingai neleis kopijuoti nuotraukų, vaizdo įrašų ir kitų ten saugomų failų. Norėdami patikrinti, ar SD kortelė veikia, galime naudoti įdomią „Windows“ funkciją.
Tai yra CHKDSK (Check Disk). Tai įrankis, integruotas į „Windows“ sistemas, skirtas tikrinti ir taisyti klaidas standžiuosiuose diskuose, skaidiniuose ir kituose saugojimo įrenginiuose. Pagrindinė jo užduotis yra išlaikyti failų sistemos vientisumą ir užtikrinti tinkamą disko veikimą.
Kaip juo naudotis? Tai tik keli žingsniai:
- Prijunkite SD kortelę prie kompiuterio
- Atidarykite komandų eilutę kaip administratorius – paieškos juostoje įveskite CMD
- Nustatykite (SD kortelės) disko raidę ir įveskite komandą, pvz., chkdsk X: /f, kur X yra mūsų SD kortelės raidė
- Paspauskite Enter – prasidės nuskaitymas
Rodomas pranešimas informuos mus apie rezultatą. Jei įvyksta klaidų, gali tekti suformatuoti kortelę. Tai pašalins klaidą, bet ir pačius failus. Juos galima atkurti naudojant anksčiau minėtas programas.