Kuri eglutė stovės ilgiausiai? „Tai medis, kuris vėliausiai netenka spyglių“  ()

Kalėdų eglutė yra vienas iš svarbiausių Kalėdų simbolių. Daugelis žmonių eglutę renkasi ne tik dėl išvaizdos. Svarbu, kuri iš jų vėliausiai numeta spyglius. Ir čia iškyla dilema: kurį spygliuotį pasirinkti?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Dirbtinė ar gyva? Tai dilema, kuri iškyla daugelyje namų likus kelioms savaitėms iki Kalėdų. Nes nors dirbtinė eglutė yra tiesiog patogumas, gyva eglutė suteikia miško kvapą į namo ir buto interjerą. Be to, kiekviena gyva eglutė yra savaip originali, nes turi savo šakų išdėstymą ir formą. O po švenčių galima nuvežti į kompostavimo įrenginį arba pasodinti į ją sodą (jeigu ji pasodinta vazone).

Minusas? Gyvas medis patalpose gana greitai išdžiūsta ir netenka spyglių. O tai sukuria papildomų pareigų – kasdien tenka tvarkyti erdvę aplink eglutę dėl krentančių spyglių.

Todėl, rinkdamiesi gyvą eglutę, vis daugiau žmonių vadovaujasi tuo, kuri eglutė vėliausiai pradės mesti spyglius. Kaip ir kasmet, eglučių pasiūla plati, galime rinktis iš nupjautų arba parduodamų vazonuose.

Kuri eglutė stovės ilgiausiai?

Mažiausia kaina šiais metais! Lietuvių sukurta „NordPass“ paslauga, kuria pasitiki milijonai – „tiesiog būtina kiekvienam interneto naudotojui“ (Video)
9911 3

Tiesiog nerealiai gera proga gauti lietuvių sukurtą produktą už mažiausią kainą šiais metais! Ir dabar dar priedo gausite visiškai naujas ir puikias galimybes atveriančias funkcijas.

Išsamiau

Kuris spygliuotis geriausiai tiks kaip Kalėdų eglutė? Dažniausiai renkamasi iš eglės, pušies ir kėnio. Kiek ilgai žalios šakelės džiugins akis, priklauso nuo daugelio veiksnių.

Visų pirma, tai priklauso nuo to, ar medis neturi pažeistos šaknų sistemos. Vazonuose esantys medžiai tarnauja ilgiau. Bet tik su sąlyga, kad jie buvo auginami juose arba persodinami, kad nebūtų pažeista šaknų sistema.

Prieš perkant eglutę vertėtų pasiteirauti pardavėjo, kada ji buvo nupjauta. Geriausia, kad tai įvyktų prieš pat pardavimą. „Šviežia“ eglutė spyglius pradės mesti tik po ilgo laiko. Taip pat galite tai patikrinti patys. Rinkdamiesi eglutę švelniai suimkite šaką. Jei spygliukai pradeda lengvai kristi, tai ženklas, kad jie jau išdžiūvo.

 

Tarp nupjautų medžių ilgiausia gyvavimo trukmė yra pušies, kuri bus graži interjero puošmena iki mėnesio. Kėnis vienodai „ištvermingas“. Paprastoji eglė šiame reitinge atrodo šiek tiek prasčiau.

Kaip namuose prižiūrėti tikrą eglutę?

Nepriklausomai nuo to, koks medis bus mūsų namuose per šventes, turėtume jį tinkamai prižiūrėti. Štai keletas naudingų patarimų.

Pirma, svarbus klausimas. Medis negali būti veikiamas staigių temperatūros pokyčių. Iki šiol lauke buvusiam spygliuočiui reikia šiek tiek laiko priprasti prie temperatūros kambaryje. Geriausia kelioms dienoms pastatyti šiek tiek žemesnės temperatūros patalpoje. Gera vieta yra garažas arba rūsys.

 

Kitas svarbus dalykas yra reguliarus laistymas. Tikra Kalėdų eglutė turėtų stovėti kuo toliau nuo radiatoriaus, krosnies ir židinio. Taip išvengsite per greito išdžiūvimo.

Kai kurie žmonės perka atsižvelgdami ne į medžio gyvavimo trukmę, o į jo kvapo intensyvumą. Ir čia vaidmenys pasikeičia. Nes nors eglė patalpoje gali išbūti trumpiausiai, ji skleidžia intensyvų, dervingą kvapą. Antroje vietoje yra pušis, trečioje – kėnis (skleidžia silpną citrusų aromatą).

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(4)
(0)
(4)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: