Rekordininkas gyveno beveik 40 metų. Kaip pratęsti savo katės gyvenimą?  ()

Laikydami savo mylimą katę kaip šeimos narį, norime jai suteikti viską, ko reikia, kad ji kuo ilgiau gyventų ir būtų geros būklės.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Bet kokią įtaką mes iš tikrųjų darome mūsų pūkuoto draugo gyvenimo trukmei? Ar teisingas populiarus įsitikinimas, kad kambarinės katės gyvena ilgiau nei lauke? Ar yra kokių nors ilgaamžių kačių veislių? Patikrinkime.

Geresnė priežiūra – ilgesnis katės gyvenimas

Didėjant keturkojų priežiūros temos žinomumui, galime išvengti daugelio jų gyvenimą trumpinančių veiksnių, tokių kaip ligos, parazitai ar netinkamas maitinimas.

Platus žinių prieinamumas internete, didžiulis įvairaus drėgno ir sauso maisto pasirinkimas, pritaikytas specifinėms kačių alergijoms ir negalavimams, maisto papildai ir profilaktinis gydymas šiandieninių kačių gyvenimą daro daug patogesnį, taigi ir ilgesnį, nei, pavyzdžiui, prieš 50 metų.

Atsiradus nerimą keliantiems simptomams, pasikeitus požiūriui į priežiūrą ir atsakomybę už gyvą padarą, kuriuos nusprendėme auginti, šeimininkai gali greitai reaguoti, nuveždami pūkuotą „pacientą“ į veterinarijos kliniką. Visa tai daro didelę įtaką mūsų augintinių amžiui.

Ar namuose gyvenanti katė gyvena ilgiau nei lauke?

[EU+Kuponai] „Valentines Day 2025“ išpardavimas! Mažiausios kainos + dovanos. Vaizdo projektoriai, žaidimų ekranai, siurbliai ir kt. Ribotas kiekis
10972 2

„Valentine's Day 2025“ išpardavimas!

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2025-02-14

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „ETOE Seal Pro“ - 1080P, 1000 ANSI, Google TV vaizdo projektorius, dovanų „Tronsmart“ belaidė garso kolonėlė

2) „Titan Army C32C1S“ - 31,5 colių, 2K, 240Hz lenktas žaidimų monitorius, dovanų „Tronsmart“ belaidė garso kolonėlė

3) „JIGOO C200“ - rekordinės kainos 350W belaidis dulkių siurblys

Išsamiau

Šis klausimas neabejotinai kelia nerimą daugeliui kačių savininkų, kurie gali susimąstyti, ar neatima iš savo draugo kažko svarbaus neišleisdami į lauką.

Kita vertus, dažnai nutinka taip, kad iš lauko ilgai negrįžtantis augintinis sukelia stresą ir nerimą savo šeimininkams.

Visų abejonių šia tema neišsklaidysime, tačiau galima drąsiai manyti, kad nuolat namuose esanti katė greičiausiai gyvens ilgiau nei ta, kuri laisvai klajoja ir grįžta kada panorėjusi. Kodėl?

Kalbant statistiškai, katė, turi ribotas galimybes patekti į pavojingą aplinką – patekti į eismo įvykį, susirgti sunkiomis ligomis ar apsinuodyti. Taip pat sunkiau praleisti nerimą keliančius signalus, kurie gali skelbti apie rimtos ligos pradžią.

Paprastai naminė katė gyvena maždaug 14–17 metų, tačiau gali atsitikti ir taip, kad ji gali sulaukti ir daug vyresnio amžiaus. Seniausia pasaulyje katė yra rekordininkė iš Teksaso, kuri gyveno beveik 40 metų!

 

Bešeimininkių kačių, laukinių kačių, taip pat savininką turinčių, bet lauke būnančių kačių, gyvenimo trukmė dažniausiai būna keleriais metais trumpesnė.

Tai nereiškia, kad naminėms katėms negresia jokia grėsmė. Pagrindinė prastesnės sveikatos ir sutrumpėjusio gyvenimo priežastis – per mažas judėjimas ir antsvoris. Todėl svarbu suteikti galimybę katei laipioti, bėgioti, šokinėti ir aktyviai žaisti, kad būtų užtikrinta kuo geresnė jūsų augintinio sveikata.

Tęsinys kitame puslapyje:

Pasidalinkite su draugais
(4)
(0)
(4)

Komentarai ()