Kaip apsaugoti savo dviratį nuo vagystės? „Efektyviausi triukai“  ()

Lietuviai mėgsta važnėti dviračiais. Deja, populiarėjant dviračiams, daugėja ir dviračių vagysčių. Kaip apsaugoti savo dviratį nuo vagių?



© Q000024 (public domain) | https://pxhere.com/en/photo/1637646

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Todėl verta apsisaugoti nuo galimybės prarasti transporto priemonę.

Ieškokite vietų su stebėjimu

Neprižiūrimo dviračio vaizdas skatina potencialų vagį jį pavogti. Todėl jei dviratį tenka palikti be priežiūros nors akimirkai – pavyzdžiui, kelioms minutėms įėjus į parduotuvę – visada verta pasirūpinti, kad jis būtų tinkamai prirakintas.

Net ir paprasčiausiomis priemonėmis galima išvengti atsitiktinės vagystės. Tikrai geriau dviratį palikti stebimose vietose, kur pastato aplinką stebi apsaugos darbuotojai. Vagystės atveju, kameros filmuota medžiaga gali padėti policijai nustatyti nusikaltėlius. Be to, verta apsvarstyti dviračio žymėjimą specialiu identifikavimo numeriu, kurį galima padaryti bet kuriame policijos komisariate.

Naudokite U formos užraktą ir rato užraktą

[Vokietija] Fantastiškos kainos kolonėlė! 100W, 4 garsiakalbiai su galingais žemais, RGB šviesos, milžiniška baterija, BT5.2 ir kt. (Video, „ZEALOT S78“)
3429

Ypatingai gera kaina

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas į Lietuvą

Paskutiniai vienetai

Puikios savybės

Išsamiau

Paliekant dviratį viešoje vietoje, taip pat reikėtų nepamiršti uždėti atitinkamą užraktą, kuris užkirs kelią vagystei.

Lietuvoje dažniausiai pasirenkamas dviračio apsaugos nuo vagystės būdas – plieninis trosas. Jis pigus ir lengvas, todėl juo naudojasi daugelis dviratininkų – deja, tuo jo privalumai ir baigiasi. Trosas nesuteikia jokios realios apsaugos nuo dviračio vagystės, tik apsaugo jį nuo atsitiktinio vagies, mėgstančio pavogti svetimą turtą – profesionalus vagis metalo pjovimo įrankiais nupjauna trosą per kelias sekundes.

Vietoj troso geriau įsigyti vadinamąjį U formos užraktą. Ši apsaugos rūšis laikoma efektyviausia dviračio apsauga. U formos spynos pagamintos iš tvirtų plieninių dalių. Be to, jose sumontuotos dvigubos spynos, kurias vagis turėtų išpjauti iš abiejų pusių, kad nuimtų apsaugą.

 

Dviračių tvirtinimo grandinės taip pat veiks geriau nei populiarus trosas. Jos yra įvairių versijų, įvairaus storio ir ilgio. Jos dažniausiai padengiamos specialia danga, kad nesubraižytų rėmo. Tačiau grandinės yra gana sunkios, o tai daugeliui žmonių gali sugadinti važiavimo dviračiu malonumą.

Kitas sprendimas, kurį galite pasirinkti – įsigyti sulankstomą spyną, pagamintą iš kelių grūdinto plieno juostų, sujungtų kartu tvirtomis kniedėmis. Dėl specialaus dėklo, montuojamo ant rėmo toje vietoje, kur dažniausiai montuojamas butelio gardelis, užraktą lengva transportuoti.

Dviračio galinių ratų užraktai veiksmingai papildo kitas saugumo priemones. Pagrindinė jų funkcija – neleisti ratui pasisukti, o tai neleidžia vagiui nuvažiuoti dviračiu.

Prirakinkite dviratį prie rėmo

 

Tačiau įsigyti geresnę ir brangesnę spyną – ne viskas, jei ją panaudosime neteisingai, vagis tiesiog bandys ją apeiti. Kaip? Užuot sulaužęs tvirtą užraktą, jis paliks jį pritvirtintą prie stulpelio kartu su dviračio dalimi, kurią galės lengvai atsukti.

Dažniausiai taip nutinka, kai dviračio savininkas jį užrakina tik priekiniu ar galiniu ratu. Kai kam tai gali būti netikėta, tačiau vagys apsidžiaugs net ir nepilnos komplektacijos dviračiu, pavyzdžiui, dviračiui, kuriam trūksta vieno rato, parduos jį dalimis, o tai taip pat yra pelninga.

Todėl dviratis turi būti tvirtinamas prie stovo, stulpo ar tvoros užraktu prie rėmo, o ratų tvirtinimas turėtų būti traktuojamas tik kaip papildoma apsauga.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(6)
(2)
(4)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()