Kiek laiko katė gali būti viena namuose? „Nustebsite“ ()
Jūs išvykstate savaitgaliui, o jūsų katė liko viena namuose.

© Pxhere (atvira licencija) | https://pxhere.com/en/photo/1391279
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Paruošiate jai vandens, maisto, žaislų, bet vis tiek nerimaujate, kiek laiko galite palikti savo augintinį be priežiūros? O gal katė iš viso neturėtų būti viena? Šiame straipsnyje sužinosite, kiek dienų ar valandų galite palikti savo katę vieną namuose.
Skirtingos katės – skirtingi poreikiai. Kiek laiko katė gali būti viena namuose?
Kiek laiko katė gali būti palikta viena namuose, priklauso nuo to, kiek metų mūsų augintiniui. Jauna katė negalės išbūti viena tiek ilgai, kiek suaugusi. Taip yra dėl to, kad kačiukas dar nėra visiškai savarankiškas. Be to, šiuo metu jis susitelkia į linksmybes ir ryšių su kitais kūrimą.
Mažą kačiuką namuose vieną galima palikti tik 8 valandoms. Tam laikui verta jį uždaryti viename saugiame kambaryje. Turėdamas prieigą prie viso buto, jis galėjo susižeisti. Gali būti, kad gyvūnas žmones kvies miaukdamas.
Jei jaunų kačių ilgesnį laiką nėra šalia, kačiuką gali išgąsdinti nereagavimas į miauksėjimą ir žmonių nebuvimas. Dėl to ateityje gali kilti elgesio problemų.
|
Suaugusią katę galima palikti vieną namuose daug ilgiau nei kelias valandas per dieną. Ji pripratusi prie savo kompanijos ir gali savimi pasirūpinti. Jei aplinka ir gyvenimo sąlygos tinkamai paruoštos, jūsų augintinį galima palikti ne ilgiau kaip 2 dienoms. Tačiau tai turėtų būti naudojama tik išimtiniais atvejais, o trukmė neturėtų viršyti maždaug 12 valandų.
Ar jūsų katė mėgsta būti viena?
Kaip katė susidoros su vienatve, priklauso nuo daugelio veiksnių. Vienas iš jų yra tiesiog augintinio prigimtis. Bendraujančioms katėms, kurioms reikia daug dėmesio ir žaidimų su kitais, vienatvė gali būti joms labiau varginanti.
Amžius taip pat daug lemia. Kelių mėnesių kačiukams bus daug sunkiau leisti laiką vieniems. Šie maži padarėliai kupini energijos ir jiems reikia daug žaidimo bei artumo. Tai ypač pasakytina apie ilgas išvykas.
Katė taip pat prasčiau susidoros su vienatve, jei prie jos nepripratinsime. Dėl šios priežasties per pirmuosius mėnesius namuose turėtumėte palaipsniui mokyti savo augintinį būti vienam. Geriausia pradėti nuo kelių minučių pabuvimo lauke, palaipsniui ilginant laiką. Verta apdovanoti katės ramų elgesį.
Tęsinys kitame puslapyje:
Jei katė netoleruoja vienatvės, ji tai parodys garsiai miauksėdama ir šaukdama, kai jūsų nebus. Jūsų nereagavimas gali sukelti stresą, baimę ir saugumo praradimą. Dėl to gali išsivystyti elgesio problemos. Katė taip pat gali parodyti emocijas naikindama daiktus.
Kaip apsaugoti namus, kai katė lieka viena?
Palikdami jauną katę vieną namuose kelioms valandoms, pirmiausia turite nepamiršti jai suteikti saugią erdvę. Svarbu uždaryti visus langus ir duris, pro kurias gyvūnas galėtų pabėgti. Taip pat slėpkite pavojingus daiktus, skysčius ir maistą.
Taip pat negalime pamiršti apie pagrindinius dalykus, kurių kiekvienai katei reikia išgyventi: maisto, vandens ir kraiko dėžutės. Maisto ir vandens kiekis turėtų būti koreguojamas atsižvelgiant į laiką, kurį paliekame gyvūną.
Jei mūsų nebuvimas truks ilgiau nei 24 valandas, verta įsigyti automatinį maisto dozatorių ir išmaniąją gyvūnų girdyklą. Tokiu būdu po kelių valandų mūsų katė turės prieigą prie šviežio maisto ir vandens, o tai teigiamai paveiks jos sveikatą ir savijautą.
Prieš išeidami nepamirškite išvalyti kraiko dėžės ir pripildyti jos reikiamu kiekiu kraiko. Ilgesnėms kelionėms pravers savaime išsivalanti kraiko dėžutė.
Palikdami katę vieną namuose, turėtume jai suteikti ir pramogų. Pramogų dėka jis galės išlaisvinti energiją, sukauptą per daugybę miego miego. Čia puikiai tiks įvairūs draskykliai, kamuoliukai ar pelės ant virvelės.