Ar galite naudoti telefoną, kol jis kraunasi? „5 mitai, kuriuos turėtumėte pamiršti“  ()

Teisingas telefono įkrovimas svarbus ne tik dėl patogumo, bet ir lemia baterijos tarnavimo laiką.



© Rawpixel Ltd, CC BY 2.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Close_up_of_hands_charging_mobile_phone_%2826666491407%29.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Paneigiame 5 dažniausiai pasitaikančius mitus apie telefono įkrovimą, kurie gali sutrumpinti baterijos tarnavimo laiką.

Patarimai, kaip tinkamai įkrauti išmanųjį telefoną, dažnai apima tokius teiginius kaip „to negalima daryti“. Tačiau daugelis jų tėra mitai, kurie laikui bėgant išpopuliarėjo, nors ir neturi jokio techninio pagrindo.

Mitas Nr. 1: telefono įkrovimas per naktį kenkia baterijai

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai turi energijos valdymo sistemas, kurios analizuoja įkrovimo įpročius. Pasiekus 80 %, įkrovimas palaipsniui lėtėja, o likę 20 % įkraunami prieš pat telefono atjungimą nuo tinklo. Tai sumažina akumuliatoriaus nusidėvėjimą net ir kraunant per naktį.

[Mažiausia kaina istorijoje!] 2000+ užsakymų ir lietuvių pagyros. „Fantastiškas. Mano žmona 9-ame danguje. Labiausiai pasiteisinęs pirkinys!“ (Video, „ABIR WD8“ atsiliepimai)
6100

Mažiausia kaina istorijoje

2000+ užsakymų

Labai giriamas pirkėjų iš Lietuvos ir viso pasaulio

Specialūs kuponai

Iš EU, greitas ir saugus pristatymas

Naujausi techniniai sprendimai ir puikios valymo galimybės

Išsamiau

Taigi, palikti telefoną krautis per naktį nėra kenksminga, jei naudojate originalų arba sertifikuotą įkroviklį.

Mitas Nr. 2: telefono įkrovimas kelis kartus per dieną yra žalingas

Dar vienas mitas yra tas, kad telefoną reikėtų įkrauti tik tada, kai jis visiškai išsikrovęs. Tiesą sakant, tai netgi žalinga. Ličio jonų akumuliatoriai geriausiai veikia, kai jų įkrova yra nuo 20 % iki 80 %. Dalinis įkrovimas kelis kartus per dieną padeda sumažinti akumuliatoriaus apkrovą ir pailginti jo tarnavimo laiką.

Mitas Nr. 3: Telefoną galite saugiai įkrauti tik originaliu įkrovikliu

 

Nuo 2020 m. daugelis gamintojų, įskaitant „Apple“ su „iPhone 12“, atsisakė įdėti įkroviklius. Tai skatina vartotojus pirkti brangius firminius priedus. Tačiau įkrovimui galite naudoti aukštos kokybės trečiųjų šalių įkroviklius, pavyzdžiui, „Anker“, „UGreen“, „Spigen“. Svarbiausia įsitikinti, kad įkroviklis turi reikiamus saugos sertifikatus (pavyzdžiui, USB maitinimo tiekimą arba greitąjį įkrovimą).

Mitas Nr. 4: belaidis įkrovimas yra geriausias sprendimas

Belaidis įkrovimas yra patogus, ypač biure ar namuose. Tačiau jis išskiria daugiau šilumos, kuri laikui bėgant gali sudėvėti akumuliatorių. Per didelis karštis yra vienas iš pagrindinių veiksnių, trumpinančių akumuliatoriaus tarnavimo laiką. Todėl patartina nepersistengti su belaidžiu įkrovimu, nebent tai būtina.

Mitas Nr. 5: negalite naudoti telefono, kol jis kraunasi

 

Išmanusis telefonas naudojamas įkrovimo metu šiek tiek sulėtės, tačiau tai nepakenks įrenginiui. Jis vis tiek eikvoja energiją, pavyzdžiui, foniniams atnaujinimams, pranešimams ir kitoms užduotims. Vienintelis dalykas, kurio reikėtų vengti, yra įkrovimas sugedusiose ar įtartinose įkrovimo stotelėse. Priešingu atveju telefono naudojimas įkrovimo metu yra visiškai saugus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(8)
(0)
(8)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: