Pauostykite pomidorą konkrečioje vietoje. „Išsirinksite skaniausią“  ()

Vasara – puikus metas griebtis šviežių, sultingųjų pomidorų. Turguose ir prekystaliuose jų rasite daugybę – nuo intensyviai raudonų aviečių spalvos pomidorų iki mažų pomidorų ir geltonų, oranžinių bei net tamsiai rudų veislių. Bet kaip iš šios gausybės išsirinkti skaniausius?



© Pexels (atvira licencija) | https://www.pexels.com/photo/fresh-cherry-tomatoes-26855947/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kurios pomidorų veislės yra geriausios?

Jūsų pasirinkta veislė daro didžiulę įtaką patiekalo skoniui. Jei ieškote pomidorų, kurie puikiai tiktų sumuštiniams ar užkandžiui, apsvarstykite aviečių spalvos pomidorus. Daugelis sodininkų skaniausia laiko „Faworyt“ veislę – didelę, švelnią ir išskirtinai saldžią. Jos minkštimas be kauliukų ir praktiškai tirpsta burnoje.

Vyšniniai pomidorai  puikiai tinka salotoms – maži, intensyviai raudoni arba geltoni, saldūs ir sultingi. Puikios yra ir jaučių širdys – netaisyklingos formos, bet išskirtinai savito ir saldaus skonio – puikiai tinka karpačui ar brusketai.

Taip pat verta atkreipti dėmesį į mažiau populiarias, spalvingas veisles: geltoni, juodi ir oranžiniai pomidorai ne tik gražiai atrodo lėkštėje, bet ir turi unikalių skonio natų – nuo subtilių, per šiek tiek riešutinių, iki intensyviai saldžių.

Štai kaip žinoti, ar pomidoras yra skanus ir prinokęs

[Premjera!] „FLSUN T1 MAX“: Revoliucija 3D spausdinimo rinkoje – greitis, patikimumas ir didesnis tūris (Video)
6099 8

3D spausdinimo pramonės lyderė, „FLSUN“, su džiaugsmu pristato naująjį savo kūrinį – „FLSUN T1 MAX“. Tai ne šiaip atnaujinimas, o proveržis, sukurtas atsižvelgiant į ilgametę patirtį ir tiesioginį smulkių bei vidutinių spausdinimo ūkių operatorių ir gamintojų grįžtamąjį ryšį. Šis modelis yra skirtas patenkinti augančius modernios gamybos poreikius, siūlydamas didesnį spausdinimo tūrį, tylesnį veikimą ir dar didesnį patikimumą.

Išsamiau

Idealus pomidoras turėtų atrodyti ir kvepėti kaip… pomidoras. Svarbiausia atkreipkite dėmesį į spalvą. Prinokę pomidorai yra intensyvios, vienodos spalvos, nepriklausomai nuo veislės. Venkite tų, kurie turi žalias arba gelsvas dėmes (nebent tai yra natūrali jų spalva), nes tai gali rodyti nepakankamai prinokusius pomidorus.

Kitas svarbus aspektas yra kvapas. Geras pomidoras turi savitą kvapą, ypač aplink stiebą. Jei nejaučiate jokio aromato, jis greičiausiai nespėjo atskleisti viso skonio.

Ne mažiau svarbu ir konsistencija. Pomidoras turėtų būti kietas, bet šiek tiek lankstus liečiant. Per kieti pomidorai gali būti neprinokę, o labai minkšti pomidorai – pernokę ir vandeningi viduje. Taip pat geriausia vengti pomidorų su raukšlėta odele ar pažeista – tai požymiai, kad pomidoras yra senas arba buvo netinkamai laikomas.

 

Taip pat verta atkreipti dėmesį į kotelio buvimą, kuris apsaugo vaisių nuo drėgmės praradimo ir mikrobų prasiskverbimo. Žalias ir tvirtas kotelis rodo gerą sveikatą, o sausas arba rudas kotelis – kad pomidoras ilgai gulėjo stovėjo. Parduotuvėse ir prekystaliuose geriausia rinktis tuos, kurie turi kotelį, nes jie ilgiau išlaiko savo skonį ir sultingumą.

Kodėl verta valgyti pomidorus?

Pomidorai – ne tik vasaros skonis, bet ir sveikatos gerinimas. Juose gausu likopeno – galingo antioksidanto, padedančio kovoti su laisvaisiais radikalais ir galinčio sumažinti tam tikrų vėžio rūšių riziką. Įdomu tai, kad likopeno biologinis prieinamumas padidėja po terminio apdorojimo, todėl pomidorų padažas ar grietinėlės sriuba tampa tokia pat maistinga kaip ir švieži pomidorai.

 

Be to, pomidoruose yra vitaminų C, A ir K, taip pat kalio, kuris padeda reguliuoti kraujospūdį. Juose mažai kalorijų ir daug vandens, todėl jie puikiai tinka lieknėjimo ar valymo dietai.

Svarbu tai, kad pomidorai yra  lengvai prieinami, nebrangūs sezono metu ir neįtikėtinai universalūs – juos galima valgyti žalius, keptus orkaitėje, virtus, keptus ant grotelių arba džiovintus. Jie dera su beveik bet kokia virtuve – nuo Viduržemio jūros regiono iki lietuviškos.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(2)
(0)
(2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()