Kokių audinių reikėtų vengti vasarą? „Pavers vasarą košmaru“  ()

Atrodo gražiai, bet po valandos saulėje jautiesi lyg plastikiniame maiše.



© PickPic (atvira licencija) | https://www.pickpik.com/girl-nature-smile-beauty-summer-dress-131032

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Audinys, neva puikiai tinkantis vasarai, pradeda lipti prie odos, tampa hermetiškas ir su kiekvienu prakaito lašu lieka žymės. Tačiau vasara – tai lengvumas, laidumas orui ir patogumas. Taigi, prieš pirkdami naują drabužį, patikrinkite ne tik spalvą ir kirpimą, bet ir iš ko jis pagamintas.

Poliesteris – blogiausias įmanomas variantas

Poliesteris yra vienas iš labiausiai paplitusių ir vienas blogiausių vasarinių drabužių audinių. Jis gali atrodyti gerai, gražiai kristi ir būti lengvai skalbiamas.

Tačiau kai pasidaro karšta, prasideda problemos. Jis nepraleidžia oro, sulaiko drėgmę ir sustiprina šilumos pojūtį. Dėl to oda negali kvėpuoti, o prakaitas neturi kaip išgaruoti.

Be to, sintetiniai pluoštai gali dirginti odą, ypač jei esate linkę į alergijas. Išimtis? Techninis poliesteris, naudojamas sportinėje aprangoje – ten jis sukurtas „kvėpuoti“.

Akrilinis megztinis liepos viduryje?

[Mažiausia kaina istorijoje!] Lietuvos apžvalgininkas: „Aukščiausios kokybės 3in1 suvirinimo aparatas. Tinka ir mėgėjams, ir profesionalams“ (Video, „VEVOR MIG-200/250“)
1480 4

Nuostabios kainos

Specialūs kuponai

Galioja iki 2025-07-21

Iš Europos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

12 mėn. garantija

Išsamiau

Akrilas yra medžiaga, dažniausiai randama žieminiuose drabužiuose, o dėl kažkokių priežasčių jo taip pat galima rasti vasariniuose viršutiniuose drabužiuose, apsiaustuose ir net lengvuose megztiniuose.

Kodėl neturėtumėte pirkti drabužių, pagamintų iš šios medžiagos? Akrilas išlaiko šilumą ir gali gana įkaisti. Jis nekvėpuojair nevėsta. Vasarą tikrai geriau jo nenaudoti.

Nailonas – geriau nenaudoti kasdien

Nailonas, kaip ir poliesteris, gali būti veiksmingas sportinėje aprangoje (ypač toje, kuri pasižymi drėgmę sugeriančiomis savybėmis).

Tačiau kasdieniuose drabužiuose jis dažnai veikia kaip plastikinė plėvelė. Jis lipnus, skatina prakaitavimą ir esant didelei drėgmei odai sunku kvėpuoti. Jei norite vasarą jaustis patogiai ir atsipalaidavę, geriausia jo vengti.

Viskozė – ar ji visada gera?

 

Tai gali jus nustebinti, nes viskozė dažnai laikoma „natūralia ir laidžia orui“ medžiaga. Ir iš tiesų, gerai pagaminta viskozė gali būti maloni liesti, minkšta ir netgi pralaidi orui.

Problema ta, kad pigi viskozė po kelių skalbimų praranda formą, nekvėpuoja ir karštyje tampa lipni. Jei tai viskozė, ji turi būti aukštos kokybės, geriausia iš lino arba medvilnės mišinio. Priešingu atveju geriau apsidrausti nei gailėtis.

Tęsinys kitame puslapyje:




Dirbtiniai pamušalai – kebli detalė

Net jei jūsų drabužio išorinis sluoksnis yra medvilninis arba lininis, patikrinkite, kas yra po juo. Poliesterio arba acetato pamušalai gali visiškai sugadinti vasarišką aprangą. Jie nekvėpuoja, atsiranda dėmių, o medžiaga gali prilipti prie kojų ir nugaros išėjus iš namų.

 

Geriau ieškoti drabužių be pamušalo arba su natūralių pluoštų (pvz., viskozės, medvilnės) pamušalu.

Ką rinktis vietoj to?

Jei norite vasarą išgyventi be prakaituotų drabužių, verta rinktis šiuos audinius.

Linas – klasika, kuri grįžta kiekvieną sezoną, ir ne be reikalo. Jis lengvas, laidus orui. Kuo daugiau jį dėvite ir skalbiate, tuo minkštesnis ir labiau priglunda prie kūno. Jis šiek tiek glamžosi, bet būtent tai suteikia jam charakterio.

Medvilnė, ypač ekologiška medvilnė, yra patikimas vasaros pasirinkimas. Ji minkšta, maloni odai, sugeria drėgmę ir nesulaiko drėgmės. Ji puikiai tinka marškinėliams, pižamoms, apatiniams drabužiams ir viskam, kas dėvima arti odos. Verta perskaityti etiketes – kuo mažiau priedų, tuo geriau.

 

Lyocell ir Tencel yra modernūs, natūralios kilmės audiniai (pagaminti iš medienos celiuliozės), kurie pasižymi lengvumu, minkštumu ir puikiu laidumu orui. Jie yra biologiškai skaidūs, draugiški odai ir dažnai naudojami etiškiau. Jie turi malonų „vėsinamąjį“ efektą ir gražiai krenta.

Bambukas – medžiaga, kuri gali jus nustebinti. Jis pasižymi natūraliomis antibakterinėmis savybėmis, vėsina ir yra itin minkštas liesti – kai kurie jį lygina su šilku. Jis puikiai tinka tiek kasdieniams drabužiams, tiek apatiniams ir sportinei aprangai. Vasarą jis suteikia gaivumo ir komforto pojūtį net ir esant labai aukštai temperatūrai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(0)
(3)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()