Planetų teraformavimas (3)
MARSAS. Tai Romėnų karo dievo Marso vardu pavadinta Raudonos spalvos planeta. Tai žmonių vaizduotės ir pažinimo taikinys jau keletą šimtmečių. Antroji planeta po žemės atstumu nuo Saulės ir septinta pagal dydį visoje saulės sistemoje. Marsas šiuo metu yra labiausiai tiriamas kosminis kūnas, todėl apie marso teraformavimą ir yra daugiausiai kalbama. Svarbiausias gyvybės akcentas žinoma yra vanduo. Marse jo yra, tik žinoma neperdaugiausiai. Daugiausiai jo yra Marso grunte sušalusio į ledą. Dargi yra ir skysto. Neseniai marsaeigis Curiosity (Smalsumas) atrado Marse tekančio druskingo vandens. Dėja visą vandenį tektų pasigaminti.
Visi šio ciklo įrašai |
|
|
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Veneros teraformavimas yra žymiai sudėtingesnis dalykas. Nors planeta yra beveik tiksli kopija Žemei (ir dydis ir sandara daugmaž sutampa, skiriasi atmosferos sandara, paviršius, sukimosi aplink savo ašį greitis ir atstumas nuo saulės), tačiau nėra tokia svetinga kaip Marsas. Veneros atmosferą sudaro daugiausia siera ir anglies dioksidas. Dėl šių dujų sukelto hiper šiltnamio efekto ir lėto sukimosi aplink savo ašį, į saulę atsuktoje pusėje įkaista iki 450 laipsnių pagal celsijų.
Norint teraformuoti Venerą, visų pirmiausia reikėtų sukurti didelį dirbtinį šešėlį, kad planetoje susidarytų palankesnės sąlygos (t.y. planetos paviršiaus temperatūra sumažėtų ir atsirastų žemiškas dienos ir nakties ciklas). Tada naudojant cheminius procesus reikės sumažinti sieros ir anglies kiekį atmosferoje. Naudojant vandenilį turėtų susidaryti elementinė anglis, siera ir vanduo. Susidaręs vanduo užlietų apie 80% plokštaus planetos paviršiaus (žemėje užlieta apie 70%) tada prireiktų augalų, kad planetoje pradėtų rastis deguonis. Kiek laiko užtruktų Veneros teraformavimas, negirdėjau.
Daugelis mokslininkų mano, kad kadaise abejose planetose buvo apstu vandens ir galbūt egzistavo nors mikroskopinė gyvybė. Nors taip ir nebėra, abi planetos yra nepaprastos ir nuostabios. Tikėkimės, kad ateityje bus pasiekta tai ką aš aprašiau...
Šaltiniai:
http://lt.wikipedia.org/wiki/Marso_teraformavimas
http://lt.wikipedia.org/wiki/Veneros_teraformavimas
http://en.wikipedia.org/wiki/Terraforming_of_Venus
http://www.ateiviai.lt/marse-vis-dar-teka-surus-vanduo/#axzz2ppxRtOsT