Japonijoje sukurtas automatinis ląstelių kultivavimo įrenginys  (0)

Japonijos bendrovė „Kawasaki Heavy Industries“ ir nacionalinis Priešakinių pramonės technologijų ir tyrimų institutas sukūrė automatinį įrenginį, kuriame regeneracinės medicinos tikslais vienu metu gali būti kultivuojamos iš kelių žmonių paimtos ląstelės, pranešė „Kyodo News“.


Tikimasi, kad šiame įrenginyje ateityje bus galima auginti vadinamąsias pluripotentines kamienines ląsteles, kurios gali transformuotis į bet kurio žmogaus organo audinius, teigiama pranešime.

Ląstelių kultivavimas, pasak Japonijos specialistų, yra viena didžiausių kliūčių regeneracinei medicinai plėtotis, nes tai reikalauja didelių laiko sąnaudų. Iki šiol patyrę technikai turi rankiniu būdu kultivuoti kiekvieno paciento ląsteles, kad jos nesusimaišytų.

Naujasis įrenginys, kurio dydis – maždaug 4x2x2 metrai, turi dvi robotizuotas „rankas“, kurios gali imituoti patyrusių biotechnikų judesius ir automatiškai vienu metu kultivuoti kelių žmonių ląsteles.

Teigiama, kad šis įrenginys kainuos apie 1 mln. JAV dolerių. „Tai pats pažangiausias prietaisas pasaulyje. Norėtume, kad tokių aparatų poreikis iki 2020-ųjų būtų ne mažesnis, nei po 100 kasmet“, - teigiama „Kawasaki Heavy Industries“ pranešime.

Aut. teisės: TV3
TV3
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)