Uraganai - žvilgsnis iš kosmoso (Foto)  (19)

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) nacionalinė vandenyno ir atmosferos administracija (NOAA) prognozuoja, jog šiųmetinis uraganų sezonas prasidės daug anksčiau. Negana to, jis taps vienu stipriausių iki šiol buvusių uraganų sezonų ir gali sukelti nepatogumų ne tik gyventojams, jų apsauga besirūpinančioms tarnyboms, bet ir aplinkosaugininkams.

Uraganų sezonas vakarinėje Atlanto vandenyno dalyje ir Meksikos įlankoje prasideda liepos 1-ąją ir tęsiasi iki lapkričio 30-osios. Šiemet paskelbtos meteorologų prognozės bauginamos. Tvirtinama, jog per uraganų sezoną susiformuos maždaug 23 uraganai, kurių stiprumas sieks nuo trijų iki septynių balų.

Uraganams vardai suteikiami tada, kai jų vėjo greitis pasiekia 17,43 metrų per sekundę (39 mylių per valandą) greitį. Agentūra perspėjo, kad keturiolika audrų gali išsivystyti į uraganus, kuriuose vėjo greitis sieks 33,08 metrus per sekundę (74 mylias per valandą). Trys audros turėtų pasiekti trijų, keturių, o gal net penkių balų stiprumą. Pastarųjų audrų vėjo greitis yra nuo 49,62 metro per sekundę, kitaip tariant, 111 mylių per valandą.

Aktyvus uraganų sezonas pavojingas tuo, kad gali paspartinti naftos išsiveržimą iš po vandeniu esančių grunto sluoksnių. Meksikos pakrantėje esančioms šalims tai gresia ekologine katastrofa, nes šios įlankos pakrančių dugne yra daug naftos ir gamtinių dujų telkinių.

Uraganai Žemėje – mirtinai pavojingi reiškiniai. Tačiau Tarptautinėje kosminėje stotyje darytos nuotraukos liudija, kad jie – įspūdingi gamtos kūriniai.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(1)
(0)
(0)

Komentarai (19)