Krokodilai padės saugoti pelkes  (1)

JAV mokslininkai Evergleidso nacionaliniame parke (Florida) „įdarbino“ krokodilus ir aligatorius: gyvūnams implantavo detektorius.

Kai gyvūnai juda po milžinišką nacionalinį parką, jie siunčia informaciją apie ekosistemos pokyčius, informuoja AFP. „Jie mums suteikia svarbios informacijos... Jie mums dirba“, – sakė Frankas Mazzotti, Floridos universiteto didelių roplių ekspertas.

Informacija yra perduodama palydovu į kompiuterį, kur „Google“ žemėlapyje fiksuojama gyvūnų judėjimo trajektorija. Pasak mokslininkų, visa ši informacija padeda analizuoti Evergleidso ekosistemos sveikatą ir nustatyti, ar ankstesni išsaugojimo darbai, davė rezultatų.

Kaip ir daugelio paukščių, kurie gyvena Evergleidso parke, rūšių, aligatorių ir krokodilų likimas yra susietas su vandens lygiu, kuris sąlygoja maisto kiekį, pasakojo F. Mazzotti. Dėl mažėjančio vandens lygio nyksta augalai, kurie reikalingi slėptis, o taip pat mažėja žuvų, kuriomis minta didesni paukščiai ir ropliai.

Potvyniai, uraganai, gaisrai ir sausros suformavo unikalią Evergleidso ekosistemą, kurioje gausu retų augalų ir gyvūnų, tarp jų krokodilų, lamantinų, voverių skraiduolų ir pilkųjų lapių, laipiojančių medžiais.

Populiari prancūzų aprangos firma „Lacoste“, kuri finansuoja krokodilų apsaugos programą, taip pat stengiasi, kad Evergleidso krokodilai ir aligatoriai būtų išsaugoti.

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (1)