Netikėtas gamtos reiškinys virš Mičigano ežero: vienu metu susiformavo 9 tornadai (Video)  (0)

Pastaruoju metu itin neįprastos Jungtinėms Amerikos Valstijoms oro sąlygos virš Mičigano ežero sukėlė net 9 tornadus vienu metu, o 5 iš jų susiformavo taip arti vienas kito, kad juos buvo galima nufilmuoti visus išsyk. Kaip praneša naujienų agentūra BBC, remdamasi Nacionaline orų tarnyba, tai – itin neįprastas ir netikėtas reiškinys, mat tiek daug tornadų vienu metu pasitaiko retai.

Amerikoje tornadais vadinami viesulai kyla dėl ypač nepastovios stratifikacijos apatiniuose atmosferos sluoksniuose, dažniausiai jie pasitaiko virš jūrų; virš sausumos viesulai pasitaiko kaitros metu.

Viesulo skersmuo gali siekti net kelis šimtus metrų, o jo slinkimo greitis 10–20 m/s. Viesulo viduje oras sukasi (paprastai prieš laikrodžio rodyklę) 50–100 m/s greičiu; to sūkurio centre oro slėgis labai žemas, todėl susidaro stiprūs kylantys srautai, ir viesulas slinkdamas traukia į save beveik viską, kas pasitaiko jo kelyje.

Pateikiame vaizdo įrašą, kuriame operatoriui pavyko nufilmuoti 5 vienas po kito atsirandančius tornadus, nufilmuotus šeštadienį virš Mičigano ežero Jungtinėse Amerikos Valstijose.


Aut. teisės: 15min.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)