Miestas, kuris buvo apsemtas 25 metus (Foto)  (0)

XX a. 3-iame dešimtmetyje Argentinoje buvo įkurtas miestelis Villa Epecuen. Naujoji gyvenvietė ant sūraus ežero kranto turėjo tapti turistų traukos centru, bet jam suklestėjus ekonomiškai gamta miesto gyventojams iškrėtė žiaurią išdaigą.

Amžiaus pabaigoje ištisus metus tęsėsi stiprios liūtys, kol galiausiai lėtai kylantis vanduo panardino visą miestelį po vandeniu. Dabar, po 25-erių metų, vanduo atslūgo. Lago Epeceun pagal druskos lygį - antras ežeras pasaulyje po Negyvosios jūros. Vietiniai pasakoja, kad prieš daug metų ežerą priverkė didis indėnų vadas gedėdamas savo mylimosios. Tikima, kad sūrus vanduo gali pagydyti nuo depresijos, reumato, įvairių odos ligų ir netgi išgydyti diabetą, todėl lankytojų miesteliui niekada netrūko.

Iki Villa Epeceun miestelio buvo nutiesta net tiesioginė traukinių linija iš Buenos Airių. 1960-aisiais miestelį žinojo visa Pietų Ameriką, o ilsėtis čia atvykdavo žmonės iš viso pasaulio. Tuomet nuolatinių gyventojų skaičius siekė apie 25 tūkstančius. 1970 m. pasiektas gyventojų pikas - 30 tūkstančių. Žmonės klestėjo, nes turistų netrūko ir pastariesiems reikėjo visko: nuo maisto ir pastogės iki pramogų ir muziejų.

XX a. pabaigoje ėmė keistis orai. Kasmet iškrentančių kritulių kiekis didėjo ir ežeras pradėjo plėstis. 1985-aisiais dėl vandens pertekliaus pratrūko natūralios kalnų užkardos ir milžiniškas kiekis vandens akimirksniu išplėtė ežerą. Iki 1993-ųjų visas miestelis jau skendėjo po vandeniu. Kai kurie pastatai atsidūrė net 10 metrų gylyje.

2009 m. orai vėl pasikeitė. Šį sykį lietaus krito vis mažiau, kritulių kiekis ir toliau mažėja. Ežeras po truputį traukiasi ir gražina miestą žmonėms. Į miestelį kol kas sugrįžo gyventi vienui vienas gyventojas - 81-erių metų Pablo Novakas.

„Jaučiuosi čia gerai - man nieko netrūksta, gal tik kiek pabodo vienatvė. Vis dar menu tas auksines miestelio dienas prieš 30 - 40 metų, todėl čia ir noriu gyventi“, - pasakojo senolis vietiniam Argentinos laikraščiui.

2011-aisiais miestelyje apsilankė naujienų agentūros AFP fotografas Juanas Mabromata ir įamžino Villa Epecuen bei vienintelį jo gyventoją.

Aut. teisės: Grynas.lt
Grynas.lt

(90)
(0)
(19)

Komentarai (0)

Visi šio ciklo įrašai

Susijusios žymos: