Misijos į Marsą dalyvius nuo radiacijos saugos jų išmatos  (9)

Praėjusią savaitę pasaulį apskriejusi žinia, kad 2018-aisiais į Marsą numatoma išsiųsti vidutinio amžiaus sutuoktinių porą, sulaukė didelio susidomėjimo, tačiau misijos organizatoriai neskuba atskleisti visų kelionės smulkmenų.

Jau žinoma, kad misijos dalyviai kartu turės išbūti 501 dieną – tiek truks kelionė iki Marso ir atgal. Skrydis planuojamas 2018 metų sausio 5 dieną.

Bene didžiausias kelionės iššūkis – didžiulė radiacija kosmose, dėl kurios dalyviai gali likti nebevaisingi. Tad kaip bus bandoma apsaugoti keliauninkus nuo pavojingos spinduliuotės?

Misijos organizatoriai turi radikalią idėją: erdvėlaivio sienas padengti vandens talpyklomis, maistu ir... pačių keliauninkų išmatomis, skelbia Dailymail.co.uk.

„Skamba šlykštokai, bet šioms medžiagoms nėra jokios kitos vietos, o jos suteikia puikią apsaugą nuo radiacijos“, – teigė misiją organizuojančio fondo „Inspiration Mars Foundation“ technikos vadovas Taberis MacCallumas.

Išmatos pirmiausia bus dehidruotos, mat vandenį šios kelionės metu teks ypač taupyti ir nuolat perdirbti į tinkamą gėrimui. „Pašalinus kaip įmanoma daugiau vandens, nes jo reikės gėrimui, šios atliekos bus sudėtos į maišelį ir vėl prilipdytos prie sienos specialiuose bakeliuose“, – teigė T. MacCallumas.

Sutuoktiniai visą kelionę praleis maždaug 180 kubinių metrų dydžio kapsulėje (šiek tiek daugiau vietos nei standartiniame mikroautobuse).

Aut. teisės: 15min.lt

(12)
(0)
(0)

Komentarai (9)