NASA negali atsisakyti rusiškų raketų  (3)

JAV nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) vadovas Charlesas Boldenas pareiškė, kad dėl sumažinto NASA biudžeto Jungtinės Valstijos dar ilgai negalės išsiversti be Rusijos kosminių laivų „Sojuz“ nuomos.

Ch. Boldenas NASA biudžeto sumažinimą 2014 metams pavadino trumparegišku sprendimu, kuris apsunkins JAV kosminių skrydžių programos raidą. Pagal ankstesnius NASA planus iki 2015-ųjų JAV privalėtų turėti naujos kartos kosminį laivą skrydžiams į žemąją orbitą aplink Žemę. Tačiau 3 metus iš eilės mažinamas NASA biudžetas privertė šio plano įgyvendinimą atidėti iki 2017 metų.

Kadangi NASA vėl susidūrė su lėšų stygiumi 2014 m. biudžete, privačios JAV bendrovės, kuriančios pilotuojamus kosminius laivus skrydžiams aplink Žemę, gali neparuošti jų laiku, kaip numatyta - iki 2020 m. Jei NASA nebūtų pratęsusi sutarties su Rusijos federaline kosmoso agentūra „Roskosmos“, jos astronautai neturėtų galimybės atvykti į Tarptautinę kosminę stotį.

Situaciją apsunkina tai, kad dėl NASA biudžeto mažinimo atitinkamai mažėja ir privačioms JAV kosminių skrydžių bendrovėms skiriamas finansavimas. Šiaip ar taip, Ch. Boldenas tikisi, kad šios NASA partnerės sugebės sukurti ir išbandyti savo pilotuojamus kosminius laivus anksčiau nei 2017 - 2018 m.

Aut. teisės: TV3
TV3

(7)
(0)
(0)

Komentarai (3)

Susijusios žymos: