Google ir NASA kurdami dirbtinį intelektą pasitelks kvantinius kompiuterius  (3)

Kompanija Google ir JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) pranešė, jog agentūra ir paieškos gigantas ketina bendradarbiauti, kurdamos dirbtinį intelektą. Tam reikalui bus pasitelkti ne tik didžiuliai abiejų pusių žmogiškieji resursai, tačiau ir kvantiniai kompiuteriai.

Kvantinėje laboratorijoje, skirtoje dirbtinio intelekto tyrimams ir šiuo metu veikiančioje NASA Eimso tyrimų centre, bus įrengtas kompanijos D-Wave Systems sukurtas kvantinis kompiuteris. Bus siekiama išsiaiškinti, kaip kvantiniai kompiuteriai gali padėti pagerinti mašinų apmokymus.

Kompanijos Google specialistai mano, jog kvantiniai kompiuteriai padės pakeisti paiešką internete, taip pat balso atpažinimo technologiją, tuo tarpu NASA mokslininkai tikisi panaudoti tą patį metodą, modeliuodama susirgimų plitimą ir klimato kaitą. Kokio konkretaus rezultato tikimasi iš bendro Google ir NASA bendradarbiavimo, kol kas sunku pasakyti, lygiai taip pat neaišku, kada tiksliai sužinosime apie konkrečius bendro projekto rezultatus.

FACEIT.LT – IT Naujienos

Aut. teisės: Faceit.lt

(11)
(0)
(0)

Komentarai (3)