8,5 mėn. nėščia moteris treniruojasi su štanga ir svarmenimis (Video)  (4)

Daugeliui moterų 8-asis su puse nėštumo mėnesis reiškia judėjimą kuo ramiau, sėdėjimą atsilošus ir tikintis, kad mažylis į pasaulį susiruoš laiku. Bet tik ne Li-An Elison (Lea-Anne Ellison). 35-erių lengvojo kultūrizmo (angl. – fitness) trenerė iš Los Andželo sulaukė tikros reakcijų lavinos, kai savo "Facebook" paskyroje publikavo šokiruojančias nuotraukas: 8,5 nėštumo mėnesį moteris be jokių apsaugų kilnoja štangą ir svarmenis.

L.-A. Elison fotografijos sulaukė 16 tūkst. komentarų, nors publikuotos tik savaitės pradžioje, rugsėjo 15 d. Grįžtamasis ryšys – labai įvairaus pobūdžio: nuo komplimentų iki pasmerkimo. "Nuo tokių nuotraukų darosi bloga! – rašo Amanda Cinq-Mars. – Tikiuosi, kad "nėštukės" pasaulyje taip tikrai nekvailioja. Esu lengvojo kultūrizmo ("fitneso") entuziastė, bet jokiu būdu NEREKOMENDUOJU to daryti. Gydytojai visada primygtinai rekomenduoja nekelti sunkių nešulių, nes taip galima pažeisti placentą, sukelti komplikacijų, priešlaikinį gimdymą ar net persileidimą... Tokių nuotraukų publikavimas klaidina žmones – jie gali pamanyti, kad taip daryti yra normalu ir sveikintina, o juk yra priešingai!!!" "Čia sportas? Tai toli gražu nebe sveika gyvensena, o akivaizdi manija. Ji visiška savanaudė ir vardan asmeninių tikslų ir pasiekimų rizikuoja ne tik savo, bet ir vaisiaus gyvybe. Didžiuotis tokiomis nuotraukomis tikrai nereikėtų, - piktinasi Džošas Gianapolusas (Josh Giannapolous). - Nėščiosioms iškelti tokį svorį, koks matomas nuotraukoje, yra nepaprastai pavojinga. Lengvasis kultūrizmas yra hobis, o ne gyvenimo būtinybė. Tikrovės pavojų išvis nebepaisoma."

Kiti, mačiusieji nuotraukas, stoja būsimąją mamytę ginti. "Pirmyn, moterie! Atrodai puikiai!!! Kur kas geriau už daugelį nutukusių nėščiųjų su padidėjusiu kraujospūdžiu ir diabetu, pradedančių dusti net užlipus vos keletą laiptelių", - rašo Keitė Maknif Nikolas (Katy McNiff Nicholas). Į visus komentarus nėščioji jėgos sporto entuziastė atsakė taip: "Noriu padėkoti visiems už malonias palaikymo žinutes! Bambekliai visados bambės – tame nieko naujo. Mano gyvenimas – ne jų gyvenimas. Ir ačiū Dievui! Lol! Dar sykį ačiū! Jausti palaikymą iš bendruomenės, kurią taip dievinu, man yra labai svarbu." Kartu su šokiruojančiomis nuotraukomis, L. A. Elison, kuri augina 12 metų dukrą ir 8 metų sūnų, rašė: "Visada labai mėgau lengvąjį kultūrizmą ir sunkiąją atletiką. Kai pagimdžiau antrą vaiką, žinojau, kad turiu žengti didelį žingsnį! Man patiko būti mama, bet norėjau tapti KARŠTA mama. Čia tik pradžia – noriu patikinti jus, kad iš Karštos mamytės sulauksit dar ne tokių dalykėlių."

L.A. Elison – ne vienintelė mylinti būsimoji motina, patekusi į spaudos antraštes po to, kai viešumon iškilo nėštumo detalės. Prieš ketverius metus Kembridžo grafystės lengvojo kultūrizmo entuziastė Sara-Džein Kazins (Sarah-Jane Cousins) pirmuosius spaudos puslapius okupavo nuotraukomis, kuriose ji nufotografuota su 15 kg svarmenimis iki gimdymo likus 11 dienų. Kita už panašius poelgius viešos kritikos sulaukusi mama Nel Makendriu (Nell McAndrew – ji, būdama 5 mėn. nėščia, įveikė maratono distanciją) sakė: "Kai pasakau žmonėms, kad ir toliau sportuoju, jie sureaguoja taip, lyg būčiau pasakiusi, kad laukdamasi rūkau ar ryju alkoholį. Bet tai, ką aš darau, iš tikrųjų yra gerai ir man, ir mano kūdikiui."

Nel įsitikinusi, kad sportas savo vaisius duoda per gimdymą. Anot Karališkojo akušerių ir ginekologų koledžo (Jungtinė Karalystė) tyrėjų, sportuojančios moterys geriau stanginasi per gimdymą, nes "sportuojančios mamos vaisius gimdymą atlaiko geriau nei nesportuojančios mamos vaisius".

Minėtos švietimo įstaigos specialistai rekomenduoja nėščiosioms kasdien mankštintis po 30 min. "Daugeliu atveju mankštinimasis yra sveika tiek besilaukiančiai mamai, tiek jos kūdikiui – moteris derėtų skatinti sportuoti nėštumo metu, - dėstoma jų pareiškime. – Klaidinga manyti, kad pratimai padidina priešlaikinio gimdymo ar persileidimo tikimybę. Sportavimo nauda būsimai mamai yra ir fizinė, ir psichologinė. Sportuojančios moterys dažniau išvengia arba mažiau pavargsta, patiria mažiau venų išsiplėtimo, kūno patinimų. Be to, sportuojančios nėščiosios rečiau patiria nemigą, stresą, nerimą, depresiją. Mažiau problemų ir su svorio pertekliumi, o tai mažina nutukimo tikimybę."

Vaizdo siužetas

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(13)
(1)
(2)

Komentarai (4)