Baltijos jūra į krantą išmetė negyvą 1 t sveriantį 7,3 m ilgio banginį  (1)

Baltijos krante – netikėtas radinys. Jūra į krantą išmetė daugiau nei toną sveriantį negyvą banginį. Specialistų teigimų, tai yra aukštakaktis snapuotis (lot. Hyperoodon ampullatus) – snapuotųjų banginių šeimos žinduolis.


Gdansko universiteto (Lenkija) Jūros stoties Hele profesorius Krzysztofas Skora, apsilankęs šiame paplūdimyje ir apžiūrėjęs radinį, teigė, kad gyvūnas sveria apie toną ir yra 7,3 metro ilgio.

„Manau, kad tai jaunas aukštakakčių snapuočių patinas. Jeigu mūsų įžvalgos pasitvirtins, tai bus pirmasis šios rūšies gyvūnas, aptiktas Baltijos jūroje. Iki šiol yra rasta nebent šių žinduolių kūnų dalys“, – aiškino mokslininkas.

Žinia apie paplūdimyje aptiktą negyvą didelį gyvūną specialistus pasiekė penktadienio vakarą, praneša tvn24.pl. Specialistai tikisi nugaišusi gyvūną ištraukti į krantą, kadangi šiuo metu jis guli negilioje duobėje, vandenyje.

Kol kas nežinoma, iš kur Baltijos jūroje šis žinduolis atsirado. Šie banginiai paprastai gyvena Atlanto vandenyne, nuo Grenlandijos ir Špicbergeno salyno šiaurėje iki šiaurės Afrikos. Šie gyvūnai buvo pastebėti Šiaurės jūroje, taip pat ir Baltijos jūros vakarinėje dalyje netoli Danijos krantų.

Lenkijoje tokio gyvūno dar niekas nėra matęs. Prof. K.Skora spėjimu, gali būti, jog gyvūną vėjas atplukdė jau negyvą, tačiau tai patvirtinti bus galima tik po išsamių tyrimų.
Aut. teisės: 15min.lt
(6)
(0)
(0)

Komentarai (1)