Kaip bangininiai rykliai žaidžia su narais? (Video)  (0)

Bangininiai rykliai (lot. Rhincodon typus) yra nepaprasti gyvūnai. Jų ilgis gali siekti daugiau nei 12 metrų, o sveria šie rykliai iki 22 tonų.

Tai ne tik pačios didžiausios šiuo metu Žemėje gyvenančios žuvys, tačiau didžiausi stuburiniai gyvūnai, neskaitant žinduolių. Savo svoriu jie gali lygintis net su kai kuriais didžiausiais dinozaurais.

Bangininiai rykliai gyvena visose atogrąžų jūrose ir gali sulaukti 70 metų. Nepaisant jų gąsdinančio dydžio šie gyvūnai yra gana ramūs ir nepavojingi – jų didžiulė burna yra pritaikyta maitintis planktonu, kurį jie tiesiog išfiltruoja iš vandens.

Pasaulinės gamtos apsaugos organizacijos sudarytame Raudonajame sąraše šie gyvūnai įvardijami kaip pažeidžiami. Kai kuriose pasaulio vietovėse, pavyzdžiui, Filipinuose ir Kinijoje, jie tebėra intensyviai medžiojami.

Rykliai mielai prisileidžia narus, o kartais net su jais žaidžia, kaip matosi iš žemiau pateikto trumpo filmuko, kuris buvo nufilmuotas prie Belizo, Centrinėje Amerikoje, krantų.Tiesa, šie gyvūnai žaismingai nusiteikę būna ne visada:Dar kartą suvokti tikrąjį šių ryklių (o ne banginių) dydį galbūt padės šis vaizdo siužetas:


Aut. teisės: Grynas.lt
Grynas.lt

(12)
(0)
(12)

Komentarai (0)