Eksperimentas patvirtino: žmonių teleportacija įmanoma  (20)

Žmonių persikėlimas erdvėje gali tapti realybe, kadangi jokie fizikos dėsniai iš esmės neprieštarauja didelių objektų, įskaitant žmones teleportacijai, teigia mokslininkai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Teleportacija tai būsena, kuomet dalelės tarsi susipina ir akimirksniu paveikia viena kitą, nesvarbu, koks nuotolis tarp jų būtų. Nors Albertas Einšteinas atmetė šį reiškinį, vadindamas jį „keistu veiksmu per atstumą“, tačiau mokslininkai ne kartą įrodė, kad tai atlikti yra realu.

Neseniai Delfto technologijos universiteto profesorius Hansonas ir jo komanda sugebėjo 100% tikslumu atomus nugabenti į už trijų metrų esantį tašką. „Turint omenyje, kad mes visi esame atomų rinkiniai, iš esmės turėtų pavykti teleportuoti save iš vienos vietos į kitą“, – teigia jis.

Pasak Enšteino fiziškai negalima keliauti greičiau už šviesą, tačiau atlikta demonstracija rodo, jog vis dėlto yra įmanoma teleportuoti subatominėse dalelėse užkoduotą informaciją tarp dviejų taškų ir tai mokslininkams pavyko visų bandymų metu.

Ši demonstracija buvo svarbus pirmasis žingsnis kuriant į interneto ryšį panašų tinklą tarp itin sparčių kvantinių kompiuterių, kuriems neprilygs net šių dienų super kompiuteriai, – „Pagrindinės kvantinės teleportacijos pritaikymo sfera yra kvantinis internetas – pasaulinio tinklo išplėtimas, kuriuo galėtume siųsti 100 % apsaugotą kvantinę informaciją“.

Dar ambicingesnis eksperimentas planuojamas liepos mėnesį, kai informacijos keitimasis vyks 1300 metrų atstumu tarp universiteto miestelio pastatų. Tikimasi, kad tai padės paneigti pagrindinį Einšteino argumentą prieš teleportaciją – jog signalui nėra galimybės praeiti tarp susipynusių dalelių šviesos greičiu.

„Tai didžiulis techninis iššūkis, – todėl niekas iki šiol to dar nedarė“ priduria profesorius Hansonas – tikiu, kad mums tai pavyks“.

(176)
(11)
(165)

Komentarai (20)