Išoperuota mergaitė, kurią kamavo nekontroliuojami juoko ir krizenimo priepuoliai  (0)

Sakoma, kad geriausias vaistas nuo visų ligų yra juokas. O kas, jei juokas ir yra pati liga? Šešerių metų mergaitė Bolivijoje kentėjo nuo juoko ir krizenimo priepuolių. Juokas buvo sunkios smegenų ligos simptomas.

„Buvo manoma, kad mergaitė yra pamišusi ar net apsėsta velnio, – sakė daktaras José Lidersas Burgosas Zuleta iš Medicininių vaizdų centro Bolivijoje.

Tačiau gydytojas nustatė, kad iš tiesų mergaitės juoko priepuolius, medicinoje vadinamus gelastiniais traukuliais, sukeldavo smegenų auglys. Atlikus mergaitės smegenų skenavimą, gydytojai atrado hamartomą – mažą gerybinį auglį, kuris spaudė jos smilkinio skiltį, rašo „Live Science“.

Auglys buvo sėkmingai pašalintas ir mergaitė dabar yra visiškai sveika – juokiasi tiek, kiek būdinga normaliam žmogui.

Gelastiniai traukuliai yra labai reta epilepsijos forma, aiškina dr. Solomonas Moshe'as iš Alberto Einsteino Medicinos koledžo Niujorke, JAV. Ligos apibūdinimas kilęs nuo graikų žodžio „gelos“, kuris apibūdina juoką.

„Šis auglio sukeltas juokas nebūtinai būna toks, kokiu įprastai juokiasi žmonės. Juokas nesuteikia jokios laimės. Kai kurie vaikai savo juoko labai išsigąsta“, – pasakojo S. Moshe'as.

Traukuliai dažniausiai yra sukeliami auglių pagumburyje, ypač pas vaikus, nors pasitaiko atvejų, kai traukulius sukelia augliai kitose smegenų dalyse. Pagrindinis ligos simptomas yra juokas, nors kartais pacientai patiria ir verkimo priepuolius.

Šie augliai vaikui gali sukelti ir augimo sutrikimų jei jie paliečia hipofizės liauką.

Anksčiau panašios auglių šalinimo procedūros buvo labai pavojingos ir ilgos, tačiau per pastarąjį dešimtmetį išvystytos technologijos medikams leidžia procedūras atlikti be didesnės rizikos.

Medikai tikisi, kad ši operacija padės geriau suprasti, kaip gydyti šią keistą ligą.

Aut. teisės: 15min.lt

(20)
(2)
(18)

Komentarai (0)