Kaip veikia pirmasis visiškai atliekų nepaliekantis restoranas?  (1)

Mažiau nei per dvi valandas Jungtinės Karalystės gyventojai išmeta tiek šiukšlių, kiek užtektų užpildyti visą Žalgirio areną Kaune. Ši statistika neduoda ramybės ir tiesiog pykdo virtuvės šefą Douglasą McMasterį, todėl jis nutarė visa tai pakeisti ir pradėti nuo 50-ies vietų visiškai atliekų nepaliekančio restorano atidarymo Brightono gatvėje.


Douglasas McMasteris, Anglijoje gimęs virtuvės šefas, 12 metų dirbęs liukso klasės restoranuose visame pasaulyje, grįžo į Jungtinė Karalystę atidaryti pirmąjį šalyje „Silo“ – visiškai atliekų nepaliekantį restoraną. „Nepatikėsite, bet atsikratyti 95 procentais pagrindinių atliekų buvo labai paprasta“, – teigė Douglasas. Virtuvės šefas tvirtina, kad svarbiausia yra susitarti su maisto produktų tiekėjais, vietiniais ūkininkais ir augintojais, jog šie visą produkciją atvežtų daugkartinio naudojimo induose: trumpai tariant, – jokių pakuočių ar maišelių. Komposto įrenginys, kainavęs 22 tūkstančius svarų, irgi labai praverčia, kai reikia atsikratyti nesuvalgytu maistu, restorano paslaptimis dalijosi Douglasas.

Naujasis restoranas atsidarys šį rugsėjį ir kiekvieną dieną jo meniu siūlys tik 6 pagrindinius patiekalus. Bus galima rinktis iš mėsos, žuvies, veganiškų (be gyvulinės kilmės produktų) patiekalų arba rinktis slaptą, specialų patiekalą. Ką tik paruoštą maistą jums ant stalo atneš patys virtuvės šefai – taip bus išvengta bereikalingo, jau pagaminto maisto šildymo.

Miltai bus malami restorane, o tualetuose vanduo bus nuleidžiamas naudojant vandens nuotekas iš kavos aparato, praneša „The Independent“.

Aut. teisės: Anglija.lt
Anglija.lt
(25)
(2)
(23)

Komentarai (1)