Itin liūdna demografinė prognozė: greitai Lietuvoje neliks nė 2 mln. gyventojų

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

mirtis 2014-11-28 09:04
Aciu valdziai kuria patys issirinkom ir kurie tiek daug padare del lietuvio...
Atk 2014-11-28 09:17
Pripažįstantys tik savo pilvus patys ėjo prie atsiskyrimo nuo Sovietų Sąjungos, o dabar rezultas to matomas akivaizdžiai.
immortallt 2014-11-28 09:18
Jo, pagal panašias prognozes dabar Norvegijoje < milijono turėtų būt. to atk, varyk į Krymą gyventi.
vytautas50 2014-11-28 09:48
Prie ko čia Krymas. Akivaizdi statistika bado akis. Šiaip ES mes buvom reikalingi kaip pigios baltos darbo jėgos šaltinis ir nieko daugiau. Tuo būdu jie laikinai ir pasikėlė savo ekonomiką rytiečių pigios darbo jėgos sąskaita. Normaliai visokie babajai nieko niekur nedirba. Pažįstamas vokietis apmokė jauną turką. Tai tas pietų metu sako jam "aš vis tiek tave papjausiu". Kai prisileisim čia tokių "pjaunančių" tai bus labai linksmas ir juos dar reiks išlaikyti.
Shinigami 2014-11-28 09:51
Ir koks to rezultatas? Aš tai matau kad: visi kas nori gali keliauti kur nori po visa pasaulį. Daugiau nei pusė lietuvių už mėnesio atliginimą užsienyje gali nusipirkti daug daugiau nei kavos puodelį. Kiekvienas lietuvis gali pradėti savo verslą ir užsidirbti daugiau nei vidutinė alga ES. Gali nusipirkti daugiau prekių (automobiliai, šaldituvai, skalbimo mašinos, kompiuteriai ir t.t.). Daug kas rėkia. Kaip blogai, kaip blogai, lietuvių Lietuvoje mažėja. O kas tame blogo? Mažesnė konkurencija darbo rinkoje. Mažesnė tarša. Svarbiau kokybė, o ne kiekybė.
immortallt 2014-11-28 10:00
vytautai, kadangi statistikos nesupranti ir nemoki naudotis, tai ir bado. Yra toks dalykas kaip ciklai.
Arns 2014-11-28 10:22
truputi atsilikęs nuo gyvenimo esi, nes nesupranti jog 1950-ųjų negali prilyginti 2014-iesiems. Buvę senesni ciklai niekada nebesugrįš dėl globalizmo išaugusios įtakos. Lietuva dabar atvira, ir ne ją vieną kamuoja panašios problemos, bėda jog turtingesniuose kraštuose panašu, ir didelė dalis lietuvių prieaugio išvyksta, o jau ten gimę su Lietuva beveik nebeturi ryšio. Tad greit ir ta grandinė, kad išvykę dirbti perveda pinigus čia, ar bent atvyksta paslaugų, baigsis, tad teks visus užsieniečius pigumu/kokybe konkuruoti kaip paslauga.
vytautas50 2014-11-28 10:56
Ankstesni politrukai sakė kad tuoj bus komunizmas. Naujieji politrukai sako yra ciklai ir padėtis kažkada pagerės dėka ciklo. Iš esmės tas pats. Bet kaip atlyginimas "nusileido" dėka ciklo taip ir "lygiai" stovi kaip įkaltas. Ir jokių perspektyvų kad bus kitaip. Bet kadangi tenkina darbo kiekio ir užmokesčio santykis tai kaip ir neturiu kuo skųstis. Nes aplinkui geresnio analogiško varianto neegzistuoja. Kas liečia bendrai dėl migracijos tai Lietuvoje lieka žmonės kurie čia gyvens nepriklausomai kaip čia bus gerai ar blogai, es ar jav ar rusai. Na ir dar bomžai kuriems "techniškai" sudėtinga emigruoti. Laikui bėgant iš tikro "nukraujavimas" liausis. Kažkaip nei man , nei mano vaikams visiškai nėra jokio noro emigruoti. Tiesiog paprastas noras gyventi savo vieninteliuose namuose pasaulyje Lietuvoje. Iš kitos pusės man nepatinka kai po mano namus vaikšto svetimtaučiai visiškai nesvarbu tai rusai, amerikonai, vokiečiai ar bet kas kitas. Na o visokie kosmopolitai tegul sėkmingai čiuožia į platų pasaulį. Kuo jų čia bus mažiau tuo bus geriau. Iš tikro kurie emigravo jei normaliai įleido šaknis, sukūrė šeimas čia negrįš. Nebent numirt kaip Adamkus. Nors savo laiku buvo bailys ir tepė slides. O kvaili žmonės bailį priima kaip didvyrį. Bent mano giminėje tokių bailių nebuvo nors yra tiek žuvusių tiek Sibire pabuvusių.
immortallt 2014-11-28 11:00
Ciklai visada buvo ir visada bus. Juos galima amortizuoti, bet jie vis tiek lieka. Tai yra ne tik gamtos dėsnis, tai visos visatos dėsnis. Na nebent tu tikiesi, kad klimatas visada bus vienodas, dings politiniai dalykai, demografiniai skirtumai, nes visi dauginsis pagal instrukcijas. Neliks katastrofų, madų, meno ir vertybės taps konstanta. Kažkam čia blogas gyvenimas? Kad buvom su maišais ant galvos, užvežtu tuntu rusų ir pasakomis, apie tai kaip vakaruose blogai, tai čia jums geras gyvenimas? Nu nejuokinkit. Indai irgi dauginasi kaip triušiai, bet didžioji dalis pusbadžiu sėdi. Tas pats Egiptas, per 30 metų berods padvigubėjo populiacija. Ką jie turi? Namo stogo dažnai net nėra, tik užuovėja. Net pastatytame name dažniausiai nėra nei vidinės apdailos, nei baldų. Ant grindų sudėti bliūdai virtuvės - virtuvė. Skylė grindyse yra ir tualetas, ir dušas. Populiacija auga, tai pagal tave puikiai gyvena.
Sljder 2014-11-28 11:24
Ignoruojant čia komentuojančius rusus, kurie kol Lietuva buvo okupuota galėjo žiūrėt, kaip lietuvius rusai skerdžia ir dabar to ilgisi noriu grįžt prie straipsnio. Geras buvo delfi Mačiulio atsakymas paie šitą, kad eurostat'as remiasi visiškai nelogiškomis prielaidomis pvz., "„Eurostat“ prognozavo, kad grynoji emigracija šiemet sieks 33,4 tūkst., gyventojų. Tačiau per pastaruosius dvylika mėnesių grynoji emigracija (emigracijos ir imigracijos skirtumas) sumažėjo iki 12,9 tūkst" - t.y. "apsiriko" trigubai. pats straipsnis: http://www.delfi.lt/verslas/verslas/n-m ... z3KLycIDsy Mano nuomone studija atlikta tik "iš reikalo" - kažkam reikėjo - kažkas padarė, viskas. Rezultatų nerektų rimtai vertinti.
vytautas50 2014-11-28 11:54
2014m dar nėra bet ankstesnė padėtis iš oficialios statistikos tokia http://db1.stat.gov.lt/statbank/selectv ... 3=&rvar14= Vakarų populiacija mažėja kitų didėja. Tiesiog perspektyvoje tie kiti užims jų vietą. Nėra nieko pastovaus ir amžino. Viskas keičiasi. Gerai kad kol kas nėra rimto karo.
azotas 2014-11-28 12:00
latvijoi ir lietuvoi populiacija mazeja, o estijoi dideja..kodel?
vytra 2014-11-28 12:18
- Todėl, kad estai moka taisyklingai rašyti ir skaityti.. p.s. .. o Lietuvą ir Latviją sudaro apylygės rusų/žydų/vietinių bendruomenės, traukiančios vežimą į skirtingas puses.
Rukis 2014-11-28 12:31
Todėl kad ten aukštesnė piliečių gyvenimo kokybė. Ten sau piliečiai gali leist turėti ir daugiau vaikų
vytra 2014-11-28 12:37
- Pats paskaityk, kokia moteris su tavimi norės meilės ir vaikų? p.s. .. o taip gaunasi todėl, kad galvoji ne savo galva, o svetimtaučių primesta.
Rukis 2014-11-28 12:46
Atsiprašau?! Nori pasakyt kad Estijoje žmonių gyvenimo kokybė nėra geresnė? Lietuva ne Šiaurės Korėja, kur teigiama kad gyveni geriausioj šalį pasaulyje. Mes turim bėdų ir nemažai. Reikia jas matyt, kad galėtum spręst. O lygiuotis į geresnius visada naudinga. p.s. Jei taip domina tai man nei lietuvaičių merginų, nei vaikų nereikia
immortallt 2014-11-28 13:55
Estijoje bėdų ne ką mažiau, o jų geras gyvenimas tik tiek, kiek vietiniai vyrai savaitėms varo dirbti į Suomiją. Tai pagrindinis skirtumas tarp Lietuvos ir Estijos. Taip pat suomių daug atplaukia pinigų išleisti. Turint omeny, kad jų oficiali alga vos didesnė, o mano oficiali alga didesnė nei estų vidurkis, man ten vis tiek brangu, kad ir pvz išeiti mieste pavakarieniauti. Kažkokioje skylėje pasiėmiau picą, kuris dydis max 30cm, už ją sumokėjau 20LT. Nėra kur atsisėsti (kioskas), aplink apšnerkšta. Prieš tai valgėm ir mieste, ir viešbutyje ir pan. Esmė ne tai, kad negalim sau leisti, bet kad brangu, turint omeny su jų alga santykį imant. Šiaip jei lyginsit gimstamumą ir gyvenimo kokybę pagal disposable income, tai mažas gimstamumas=geras gyvenimas. Didelis gimstamumas=blogas gyvenimas.
kiesza 2014-11-28 18:43
Tokia problema kuri aprašoma straipsnyje, priesš 70 metų būtų kiekvienam Lietuviui sukėlusi juoką.. Kur tai matyta ? Išvažiuoja didesnio pinigo uždirbt ! Išvažiuoja tie, kurių Lietuvai nereikia, manęs taipogi kolkas nestinga..
Kodilodinoza 2014-11-28 20:46
Straipsnyje pateikiama statistika paremta dabartiniais duomenimis (kitaip ir negaletų būti). Tačiau nereikėtų aklai pasitiketi šia prognoze, nes ateityje gali atsirasti veiksnių, kurių mes dabar nežinome, nes jie tiesiog neegzistuoja arba dabartiniu metu turi mažai įtakos.Šie veiksniai gali su kaupu konpensuos pastarasias Lietuvos populiacijos netektis. O kalbant apie gyventojų senėjimą manyčiau , kad atsiras mažiau ar daugiau morališkai teisingi sprendimai išspresti šią problemą.
Salubri 2014-11-28 20:50
Viskas cia labai gerai nes darbo nera, o jei turetume daug gyventoju tai butu marios bedarbiu ir didelis nusikalstamumas. Gal kai neliks kam dirbt tai prades labiau vertint darbuotojus, bet abejoju. Atsives kokiu kinu.