Pirmąkart nufotografuotas kiškinis „meškiukas“ (Foto)  (1)

Daugumai gyvūnų populiacijų mažėjant, mokslininkai tęsia neįtikėtinus atradimus.

Kaip praneša, thedodo.com, Ili pika (lot. Ochotona iliensis) – mažas kiškinių šeimai priskiriamas žinduolis, gyvenantis Tianšanio kalnuose šiaurės vakarų Kinijoje, pirmą kartą užfiksuotas dar 1983 metais, tačiau iki šiol buvo itin paslaptingas. Pernai vasarą šio gyvūno atradėjui Weidong Li pirmą kartą pavyko šį gyvūną nufotografuoti – viešąją erdvę šios nuotraukos pasiekė tik šiemet. Unikaliuose kadruose įamžintas gyvūnas tupi ant olos ir savo išvaizda primena meškiuką.

Mokslininkas W. Li, dirbantis Xinjiang geografijos ir ekologijos institute, subūręs komandą išsiruošė į kalnus tam, kad paslaptingąjį gyvūną galėtų įamžinti fotografijose. Ir tai jam pavyko padaryti. „Jie rado ili pika, tupintį ant olos ir suprato, kad šis gyvūnas ir yra būtent tas, kurio jie ieškojo“, - žurnalui „Nacional Geographic“ sakė mokslininkų grupės narys Tatsuya Shin.


Tarptautinė gyvūnų išsaugojimo organizacija „International Union for Conservation of Nature“ šį gyvūną yra įtraukusi į nykstančių rūšių sąrašą.

Žinoma, kad Ili pikos gyvena aukštumose, todėl yra itin jautrios klimato pokyčiams. 1990 metais skaičiuota, kad šių žinduolių populiaciją gali sudaryti apie 2000 individų, o šiuo metu manoma, kad ji yra dar sumažėjusi. Nepaisant neįtikėtinai mielos šių gyvūnų išvaizdos, mokslininkai nėra ėmęsi jokių šių gyvūnų išsaugojimo priemonių.

Aut. teisės: Grynas.lt
Grynas.lt

(56)
(0)
(56)

Komentarai (1)