Šiurpus vaizdelis: nufilmuotas susidūrimas su briedžiu (Video)  (1)

Kelininkai jau kurį laiką bando įspėti vairuotojus, kad dėl suaktyvėjusios žvėrių migracijos keliuose reikia būti itin atidiems. Viena iš galimybių apsisaugoti – paisyti kelio ženklų, įspėjančių apie į kelią išbėgančius gyvūnus, ko nepadarė vaizdo įraše matomas vairuotojas.

Kuo rizikuoja atsargumo priemonių nesiimantys vairuotojai galima įsitikinti žemiau esančiame vaizdo įraše. Fone skambanti muzika neleis apsigauti, kad situacija nufilmuota Rusijoje. Čia matyti, kaip vaizdo registratorių naudojantis vairuotojas pasiveja lėčiau važiuojantį kolegą ir bando lenkti. Viskas tuo ir būtų pasibaigę, tačiau lyg iš niekur išneria briedis ir automobilis jį numuša. Tiesa, „lyg iš niekur“ čia nelabai tinka, nes apie žvėrių kelyje pavojų įspėjo ką tik pravažiuotas kelio ženklas.Lietuvos automobilių kelių direkcija įspėja, kad gegužės mėnesį ypač padaugėja susidūrimų su stirnomis. Pavojingiausias laikas – leidžiantis saulei ir valanda po jos laidos.

Apie 30 proc. susidūrimų su briedžiais įvyksta gegužės–birželio mėnesiais. Šis žvėris kelyje yra ypatingai pavojingas, kadangi jo ilgos kojos – po susidūrimo briedis neretai užvirsta ant lengvojo automobilio kėbulo, sužalodamas vairuotoją ir keleivius. Briedžiai kelyje dažniausiai pasitaiko jau saulei nusileidus.

Šernai kelyje irgi pasirodo tik tamsoje. Daugiausia susidūrimų su šernais gegužės mėnesį įvysta 22–23 val., daugiau kaip 90 proc. – nuo 22 val. vakaro iki 4 val. ryto, t. y., tamsoje. Tyrimai rodo, kad ne visi po ratais patekę šernai užregistruojami Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenų bazėje, taigi, tokių avarijų skaičius yra dar didesnis.

Kaip sumažinti susidūrimų su gyvūnais tikimybę? Svarbiausias patarimas – temstant ir naktį važiuokite lėčiau, vairuokite atidžiau, išlikite budrūs.

Pastebėję laukinį gyvūną ant kelio arba šalia jo, sumažinkite greitį ir spustelėkite signalą. Tai gali paskatinti gyvūną pasitraukti nuo kelio. Neprivažiuokite labai arti – išgąsdinti gyvūnai gali bėgti bet kuria kryptimi. Jeigu norint išvengti gyvūno jums būtina sustoti, stabdykite stipriai, tačiau venkite slydimo. Kai nebegalite sustoti prieš didelį gyvūną, apvažiuokite jį iš užpakalinės pusės – labiausiai tikėtina, kad jis bėgs į tą pusę, kur nukreipta galva. Žiūrėkite, ar ant kelio arba šalia jo nėra daugiau gyvūnų – stirnos, šernai ir elniai dažniausiai migruoja ne pavieniui. Pavojų jums kelia ne tik gyvūnas – išvažiavus į priešingo eismo juostą arba staiga stabdant, ne mažiau svarbu nesusidurti su kitomis transporto priemonėmis. Stebėkite iš priekio atvažiuojančias mašinas ir veidrodėliuose, kas vyksta už jūsų.

Ką daryti, jei susidūrimo su gyvūnu išvengti nepavyko? Pirmiausia, pasirūpinkite savo, keleivių ir automobilio saugumu. Pavažiuokite į kelkraštį, pastatykite avarinio sustojimo ženklą, suteikite sužeistiesiems pirmąją medicininę pagalbą, jei reikia – iškvieskite greitąją pagalbą. Praneškite policijai ir draudimo bendrovei apie įvykį. Nebandykite patraukti nuo kelio sužeisto gyvūno ir nesiartinkite prie jo – tai gali būti pavojinga.

Aut. teisės: delfi.lt

(18)
(5)
(13)

Komentarai (1)