NASA naujokai pradeda eksperimentą – 18 mėnesių imituos gyvenimą Marse  (0)

NASA naujokai pradeda neįtikėtiną eksperimentą – simuliuodami gyvenimą Marse, jie gyvens užsidarę bazėje Havajuose.


Kaip skelbia BBC, visiškai izoliuoti jie gyvens 18 mėnesių. Penktadienį prasidėjęs eksperimentas bus ilgiausias tokio tipo NASA bandymas.

Kaip skelbia BBC, ekspertai įvertino, žmonių misija į Raudonąją planetą gali trukti nuo vienerių iki trejų metų. Stiprią komandą, kuri gyvens minėtoje bazėje, sudaro šeši asmenys. Visi jie gyvens kupolo formos „būste“, neturės galimybės kvėpuoti grynu oru, mėgautis šviežiu maistu ar turėti bent kiek privatumo. Minėto kupolo aukštis siekia 11 metrų, plotis – šešis metrus. Palikti jį eksperimentinės komandos nariai galės, tik vilkėdami skafandrais.

Kaip skelbia BBC, NASA naujokų komandoje yra prancūzų astrobiologas, vokiečių fizikas ir keturi amerikiečiai – pilotas, architektas, žurnalistas ir dirvožemio mokslininkas.

Vyrai ir moterys miegos atskirose mažose patalpose. Jų valgiaraštį sudarys ir sūris, pagamintas iš pieno miltelių ir konservuotas tunas.

Misijos į Tarptautinę kosminę stotį trunka šešis metus. JAV kosmoso agentūra iki šiol buvo vykdžiusi keturis ir aštuonis mėnesius trukusius eksperimentus.

Kiti eksperimentai koncentruojasi į techninius ir mokslinius kelionės iššūkius, tuo metu šiuo eksperimentu siekiama išsiaiškinti, kaip izoliuoti nuo išorinio pasaulio žmonės gali išgyventi, uždaryti nedideliame plote.

„Manau, kad viena iš pamokų yra, kad neįmanoma kontroliuoti tarp žmonių kylančių konfliktų. O jų tikrai kils šioje ilgalaikėje misijoje, net su geriausiais žmonėmis“, – teigė NASA tyrinėtojas Kimas Binstedas.

Aut. teisės: 15min.lt
(15)
(0)
(15)

Komentarai (0)