Archeologai jūros dugne aptiko nepakartojamą radinį  (0)

Jūrų archeologai prie Graikijos salyno Furnai atrado kai ką neįtikėtino – net 22 dugne tūnančius senovinius nuskendusius laivus, rašo „The Independent“.

Graikų ir britų ekspedicijos nariai atrado nuolaužas, kurių amžius siekia net 700 metų prieš Kristų, prie Furnai salyno. Šios salos yra išsidėsčiusios senovinio prekybinio jūrų kelio tarp Graikijos, Egipto ir Kipro viduryje. Archeologų manymu, 44 kvadratinių kilometrų plote iš viso gali būti net 40 nuskendusių laivų.

„Įprastai per visą sezoną mes geriausiu atveju randame keturis arba penkis nuskendusius laivus“, – sakė ekspedicijos direktorius iš Graikijos George Koutsouflakis.

„Mes tikėjomės sėkmingo sezono, bet niekas negalvojo, kad atrasime kažką tokio. Jūros dugnas ten buvo tiesiog nuklotas nuskendusių laivų nuolaužomis“, – įspūdžiais dalinosi vyras.

Daugelis šių laivų nuskendo maždaug tarp 700-ųjų metų prieš Kristų ir 600-ųjų mūsų eros metų. Bet vienas iš jų į dugną atgulė XVI a.

Furnai yra sudarytas iš 13 salų, nuo Samos iki Ikarijos salos. Tai buvo svarbi stotelė laivams, kurie gabeno prekes per Juodąją ir Egėjo jūrą, tarp Kipro, Levanto (šiais laikais toje teritorijoje yra įsikūręs Libanas, Izraelis ir Jordanija) ir Egipto.

Tai buvo pirmas kartas, kai buvo tiriamas jūros dugnas aplink šias salas.

Įspūdingas radinys šiuo metu sudaro net 12 proc. visų žinomų sudužusių laivų Graikijos teritorijoje. Ekspedicijos direktorius iš Jungtinės Karalystės Peteris Campbellas yra įsitikinęs, kad daugiau tokio masto radinių jau nepasitaikys.

„Nemanau, kad dar kada nors savo gyvenime per vieną sezoną man teks atrasti 22 nuskendusius laivus“, – sakė vyriškis.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(31)
(7)
(24)

Komentarai (0)