Kodėl vandenį virinti du kartus yra pavojinga?  (8)

Virinti vandens daugiau nei vieną kartą nepatartina.Tokią išvadą po nuodugnių tyrimų padarė mokslininkai.


Taip yra todėl, jog vanduo iš čiaupo turi daug priemaišų – nuo druskų iki mineralų. Kaitinant vandenį, keičiasi jo cheminė sudėtis ir šios pasikeitusios medžiagos patenka į mūsų organizmą. Kuo daugiau kartų šildomas vanduo, tuo labiau jis keičia savo cheminę sudėtį.

Būkite atsargūs, kuo dažniau jūs virinate vieną ir tą patį vandenį, tuo jis tampa pavojingesnis sveikatai, nes jame galima aptikti floridų, nitratų ir net arseno.

Žinoma, vandenį virinti būtina, nes vienkartinis virimas pašalina mikrobus. Tačiau šios procedūros pakartojimas sunaikina naudingas medžiagas, kurios egzistuoja vandenyje ir paverčia jas pavojingais lakiaisiais junginiais.

Štai keletas junginių, kurie susiformuoja po pakartotinio vandens virinimo.

1. Arsenas

Patį didžiausią pavojų sveikatai sukelia arsenas. Jo yra pridedama papildomai į vandentiekio vandenį tam, kad išnaikinti jame esančius mikroorganizmus. Be abejonės, arsenas iš pakartotinai užvirinto vandens tikrai iš karto nenužudys žmogaus, tačiau jei tokį vandenį gersite metai iš metų, tai pasekmės gali būti pačios baisiausios.

Gydytojai įvardija potencialius susirgimus tokius kaip cukrinis diabetas, periferinė neuropatija, odos pažeidimai, vėžys, virškinamo trakto bei inkstų sutrikimai, širdies ir kraujagyslių ligos.

2. Fluoridai

Jei vanduo pakartotinai verdamas, tai dalis fluoro junginių yra paverčiami fluoridais. Mokslininkai ištyrė, kad fluorido buvimas vandenyje gali sukelti moterims nevaisingumą ar net gali gimti protiškai atsilikę vaikai.

3. Nitratai

Mums jau sunku įsivaizduoti gyvenimą be nitratų, nes jie aktyviai naudojami maisto pramonėje kaip konservantai. Bet problema yra tame, kad verdant vandenį aukštoje temperatūroje, nitratai virsta į nitrosaminus, o tai tiesus kelias į onkologinius susirgimus.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(87)
(51)
(36)

Komentarai (8)