Amžinasis variklis? Magnetinio automobilio idėja (Video)  (9)

Peržiūrėjus tai, kas demonstruojama šiuose kadruose, pirmoji į galvą šovusi mintis – juk tai amžinasis variklis! Žinoma, ne viskas, kas šauna į galvą, būna teisinga, tačiau energinės sąnaudos šioje variklio sistemoje (formaliai ji vadinama homopoliniu motoru) – minimalios, o gal net artimos nulinėms. Beveik galima sakyti, kad transporto priemonė rieda pati iš savęs – nereikia jokių degalų. Kaip tai įmanoma? Dar labiau glumina, kad visa tai įmanoma nepadoriai paprastai ir pigiai.


Viskas, ko reikia homopolinio motoro pasigaminimui – AA baterijos, dviejų disko formos magnetukų, kuriuos tvirtinsime prie baterijos galų (tie magnetiniai diskai atliks ratų vaidmenį), ir aliuminio folija. AA baterija šioje sistemoje tampa savotiška transporto priemone, magnetiniai diskai – jos ratais, o aliuminio folija – keliu, kuriuo riedės toji improvizuota transporto priemonė.

Šioje sistemoje bateriją į priekį ridena ant laidaus paviršiaus (aliuminio folijos) sąveikaujantys baterijos elektrinis krūvis ir magnetinis laukas. Homopolinį motorą suka Lorenco jėga.

Jei magnetiniai ratai bus vienodo dydžio, baterija važiuos į priekį. Jei ratai bus nevienodo dydžio, baterija judės ratu. Žinoma, galima pasvarstyti, kas nutiktų, jei baterijai prisieitų kopti įkalnėn ir pan. variantų, tačiau pats principas – iš tikrųjų įspūdingas.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(82)
(25)
(57)

Komentarai (9)