10 pasaulio šalių, kuriose gyvena apkūniausi žmonės. Lyderis – ne JAV  (2)

Jei užduotume klausimą, kurioje pasaulio šalyje gyvena apkūniausi žmonės, daugelis nė nemirktelėję atsakytų – JAV. Iš tiesų nutukusiųjų ten nestinga, tačiau anaiptol tai ne vienintelė šalis, kurioje gyventojų juosmens apimtis ir cholesterolio lygis kraujyje nedžiugina. Štai 10 šalių, kuriose gyvena apkūniausi žmonės.

10. Malta

Pagal nutukusių žmonių skaičių Malta yra Europos Sąjungos lyderė, mat jie sudaro net 21,1 proc. populiacijos.

9. Meksika

Antsvorio turinčių žmonių skaičius Meksikoje pasiekė 32,8 porc. visų gyventojų. Teigiama, kad nuo 1980 m. šioje šalyje itin ėmė plisti greitojo maisto kultūra ir mitybos įpročiai pakito ne į gerą.

8. Belizas

Meksika ir Belizas turi ne tik bendrą sieną, bet ir panašių sveikatos priežiūros sektoriaus problemų.

Beveik 35 proc. gyventojų ten yra nutukę. Nors šalyje jau paskelbtos sveikos mitybos rekomendacijos, kuriose patariama paprastuosius angliavandenius keisti į sudėtinguosius ir mažinti riebaus maisto vartojimą, su nutukimu Belizo valdžia dar nepajėgi susidoroti.

7. Kuveitas

Čia beveik pusė moterų yra nutukusios, o bendras nutukimo lygis siekia 42,8 proc. Manoma, kad problema kilo dėl gyventojų polinkio į raudoną mėsą ir keptą maistą.

6. Jungtiniai Arabų Emyratai

Turtinga ir klestinti šalis spindi prabanga, tačiau čia gyvenantiems ne visas gyvenimas rožėmis klotas: beveik 47,5 proc. šalies gyventojų kūno masės indeksas yra ne mažiau nei 30, o 13 proc. gyventojų yra nutukę.

5. Libija

Moterys arabų pasaulyje neretai turi antsvorio arba yra nutukusios. Priežastis paprasta: moterų suvaržymas lemia itin sėslų gyvenimo būdą ir persivalgymą. 2013 metais 53,2 proc. Libijos gyventojų kentėjo nuo antsvorio. Situacija gerėja – per kelerius metus šalies valdžiai pavyko suvaldyti nutukimo problemą, tad turinčiųjų antsvorio sumažėjo iki 30,2 proc.

4. Bahreinas

Remiantis Jungtinių Tautų ataskaita, net 66 proc. Bahreino gyventojų turi svorio problemų. Kaip ir kitose arabų šalyse, problema aktualesnė moterims: čia svorio problemų turi net 42,4 proc. 12–17 metų mergaičių ir 29,9 proc. berniukų. Beveik 15 proc. šalies gyventojų serga II tipo cukriniu diabetu.

3. Venesuela

Pasaulio sveikatos organizacija skaičiuoja, kad 67,5 proc. vyresnių nei 20 metų asmenų šalyje turi antsvorio. Priežastis – nesubalansuota mityba. Racione daug pigių miltų ir kepto maisto, mažai baltymų ir sudėtinių angliavandenių.

2. JAV

Praėjusių metų rugsėjo mėnesio duomenimis, daugiau nei 35 proc. šalies gyventojų yra nutukę. Beveik 120 tūkst. mirčių per metus JAV galima paaiškinti kaip susijusias su nutukimu. Dėl šios problemos žmonės daugiau išleidžia ir sveikatos apsaugai.

1. Nauru

Nutukimas yra didžiulė problema nykštukinėje Nauru valstybėje. Kaip rodo PSO statistika, beveik 94,5 proc. šalies gyventojų turi antsvorio. Kadangi šalyje praktiškai nėra dirbamosios žemės, dauguma maisto produktų importuojami, juose daug perdirbto cukraus ir riebalų.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(25)
(17)
(8)

Komentarai (2)