Sukurtas filmas apie slaptą 1991-ųjų Lietuvos karinio būrio istoriją: viskam pasirengę „L-Komandos“ smogikai (Video)  ()

Lietuva, 1991-ieji. Nepriklausomybė jau paskelbta, tačiau šalyje dar dislokuoti sovietų tankai. Po truputį atkuriama kariuomenė nusprendžia suformuoti slaptą greito reagavimo padalinį. Šiandien mažai kam žinoma, kad didžiąją jo dalį sudarė aštuoniolikmečiai, kurie įkvėpimo sėmėsi iš 80-ųjų ir 90-ųjų kovinių filmų.

Šią negirdėtą istoriją atskleis dokumentinis filmas „L-Komanda“ (̇„The L-Team“), kurio premjera numatoma 2017 m. pabaigoje.

Slapto būrio veiklos istorija primena įtemptą veiksmo filmą. Būrys buvo suformuotas tuo metu, kai Lietuvoje tvyrojo įtampa ir buvo puldinėjami šalies pasienio postai. Tragiška kulminacija tapo Medininkų įvykiai 1991 m. vasarą, kai „OMON“ smogikai nužudė septynis beginklius lietuvių pasieniečius.

Lietuvos kariuomenės įsteigtas specialiosios paskirties būrys turėjo atlikti pavojingiausias užduotis ir apsaugoti Seimą per pučo įvykius. Būrį sudarė 13 stipriausių jaunuolių, atrinktų pagal griežčiausius kriterijus. Šiam būriui vadovavo Pranas Kasteckas, pramintas „Kaulų Laužytoju“.

„Kurdamas „L-Komandą“ nenoriu nuobodaus „kalbančių galvų“ pasakojimo. Tai bus nutrūktgalviška jaunystės entuziazmo kupina istorija. Ji vaizduos jaunų karių asmeninę patirtį ir pastangas, rengiantis kovoti už savo šalies likimą, bei baimes ir riziką, susidūrus su realiais pavojais. Filmas ir jo herojai palies lietuviams dar nepamirštą ir skaudžią temą – kovą dėl savo ir savo šalies laisvės“, – sako filmo režisierius Andrius Lekavičius.

Filmas atskleis ne tik labai individualias jaunuolių istorijas, tačiau ir perteiks nostalgišką to laikotarpio dvasią – per muziką, spalvas, animaciją, veiksmo filmų ir kompiuterinių žaidimų stilizavimą.

„Archyvinė medžiaga, kuria pasidalino buvęs būrio vadas P. Kasteckas, primena VHS kasečių eros filmus su rytų kovų dievukais Chucku Norrisu, Bruce'u Lee ir Jeanu-Claude'u van Damme'u. Neįtikėtinos jaunuolių istorijos, kurios nebuvo užfiksuotos archyviniuose kadruose, bus atkurtos animacija, priminsianti senuosius „pikseliuotus“ kompiuterinius žaidimus“, – apie filmo stilių pasakoja režisierius.

Pasak kūrėjo, šiame „berniukiškame“ filme, kuriame netrūks rytų kovos menų, ginklų, lėktuvų ir vyriškos draugystės, atsiras ir meilės motyvas.

Filmo „L-Komanda“ parengiamieji darbai ir anonso gamyba buvo dalinai finansuota Lietuvos kino centro ir Krašto apsaugos ministerijos. Filmo premjera numatyta po metų – 2017 m. lapkričio 23 d., per Kariuomenės dieną.

Filmo anonsas video siužete:

Aut. teisės: Kauno diena
Kauno diena

(28)
(5)
(23)

Komentarai ()