Savijauta turėtų būti nekokia: bendrovė už 145 mln. dolerių nusipirko prekės ženklą, o po kurio laiko šalį valdantis diktatorius uždraudė naudoti jame esantį žodį  ()

Viską šalyje kontroliuoti siekiantis Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas įsikišo ir į sportą.

Autoritarinis lyderis pareiškė, kad žodis „arena“ yra netinkamas, todėl turi dingti iš sporto arenų pavadinimų.

Tai gali tapti sudėtingu galvosūkiu klubams, nes kai kurie stadionai šalyje oficialiai vadinami arenomis.

„Jūs žinote, kas yra arenos? Jose žmonės kovojo su gyvuliais. Aš daviau nurodymą ministrui, kad žodis „arena“ būtų išimtas iš stadionų pavadinimų. Nėra tokio dalyko mūsų kalboje“, - pareiškė R.T.Erdoganas lankydamasis vienoje Stambulo mokyklų.

Su niekuo nesitaręs viską išmanantis Turkijos diktatorius kol kas nesusimąstė, kad žodis „stadionas“ irgi nėra turkiškas, o kilęs Graikijos. Baisu pagalvoti, kas būtų, jei uždraustų ir žodį „stadionas“.

Tačiau ir dabar Turkijoje teks keisti ne vieną iškabą, o labiausiai galvą skaudą Stambulo „Besiktas“ klubui, kurio stadionas vadinasi „Vodafone Arena“.

Pernai atidaryta arena pardavė pavadinimo teisę mobiliųjų telekomunikacijų bendrovei už 145 mln. dolerių, todėl „Vodafone“ gali pareikalauti kompensacijos.

Bet yra lengvesnis būdas – tiesiog pervadinti „Vodafone Arena“ į „Vodafone Stadium“.

Taip jau padarė kitas Stambulo klubas „Galatasaray“. Jis paskelbė, kad nuo pirmadienio „TK Arena“ vadinsis „Turk Telekom Stadium“.

Savo eilės laukia ir Trabzonas, kuriame stadionas vadinasi „Medical Park Arena“.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(7)
(10)
(-3)

Komentarai ()

Susijusios žymos: