Tai pašiurpino net prie didžiausių žiaurumų pripratusius rusus: Rusijos pareigūnai sulaikė dešimtmetį, viešai deklamavusį Hamleto eiles (Video)  (4)

Rusijos gyventojai aptarinėja net ir šiai šaliai neįprastą situaciją – policijos pareigūnai praeitos savaitės penktadienį Maskvos centre sulaikė eiles iš Williamo Shakespeare'o „Hamleto“ deklamavusį dešimtmetį, privedė išsigandusį vaiką iki kraupios isterijos ir išvežė jį į policijos padalinį.

Reaguodami į kilusį ažiotažą policininkai pamėgino paaiškinti savo veiksmus. Anot jų, mažametis Arbato rajone buvo pasimetęs, nes jo nelydėjo suaugusieji, rašo tvrain.ru. Be to, pasak pareigūnų, berniukas artindavosi prie praeivių ir mašinų, o taip pat negalėjo pasakyti, kur yra jo tėvai, todėl policininkai padarė išvadą, kad berniukas Maskvos centre yra vienas.

„Berniukas buvo ne sulaikytas, o paimtas ir nuvežtas į skyrių, nes Maskvos centre buvo vienas. Į policiją situacijos išsiaiškinimui iškviesta motina“, – rašoma policijos pranešime spaudai.

Iš policijos pasiaiškinimo, nors tiesiai tai nebuvo pasakyta, galima suprasti, kad pareigūnai berniuko veiksmus deklamuojant „Hamletą“ įvertino kaip elgetavimą.

Vaiko išgabenimui policijos automobiliu kelią mėgino užkirsti netoliese buvusi jo pamotė, tačiau moteris buvo apstumdyta ir palikta gatvėje. Tiesa, moteris pareigūnams prisistatė kaip „kaimynė“, o ne šeimos narė, tačiau ji policininkams sakė galinti susisiekti su vaiko tėvais, tad berniuko, anot jos, niekur nereikia prievarta vežti.

Į policiją nuvykus berniuko tėvui Iljai Skavronskiui, jam buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas dėl nepilnamečio nepriežiūros. Situacija kardinaliai pasikeitė tik tuo metu, kai į policijos padalinį atvyko garsus Rusijos advokatas ir Visuomeninės tarybos prie Vidaus reikalų ministerijos pirmininkas Anatolijus Kučerena.

Po A.Kučerenos vizito buvo anuliuotas berniuko tėvui surašytas protokolas, o Maskvos centro policijos vadovybė oficialiai atsiprašė šeimos. Be to, pradėtas berniuką sulaikiusių policijos pareigūnų veiksmų tyrimas.

Aut. teisės: 15min.lt

(42)
(4)
(38)

Komentarai (4)