Tai gali būti pats pirmasis įvykis visame pasaulyje ir kol kas nėra jokių vaistų ar skiepų: moteris mirė nuo katės įkandimo  ()

Japonijoje mirė moteris, tikriausiai užsikrėtusi erkių platinamu virusu nuo jai įkandusios benamės katės.


Tikėtina, kad tai yra pirmas atvejis pasaulyje, kai ši liga buvo gyvūno perduota žmogui.

Į šeštą dešimtį įžengusi moteris mirė pernai, praėjus maždaug 10 dienų po to, kai jai įkando katė, kurią ji buvo nuvežusi parodyti veterinarui.

Pareigūnai neseniai patvirtino šios moters mirties priežastį: ji užsikrėtė SFTS virusu – liga, perduodama įkandus tam tikro tipo virusą nešiojančiai erkei.

Atvejų, kai ši liga krauju perduodama tarp žmonių, jau yra buvę, tačiau, Japonijos sveikatos ministerijos pareigūnų manymu, tai gali būti pirmas pasaulyje atvejis, kai žmogus mirė nuo užsikrėtusio gyvūno įkandimo.

„Kol kas nėra buvę jokių pranešimų apie gyvūno (ligos) perdavimo žmogui atvejus“, – antradienį naujienų agentūrai AFP sakė viena ministerijos atstovė.

„Kol kas nepatvirtinta, kad tas virusas tikrai buvo perduotas katės, bet gali būti, kad šis atvejis – pirmasis (pasaulyje)“, – teigė ji.

Kitas pareigūnas nurodė, kad nebuvo ženklų, kad tai moteriai būtų įkandusi erkė.

SFTS virusas pasireiškia tokiais simptomais kaip aukšta temperatūra, vėmimas ir viduriavimas. Japonijoje kasmet šiuo erkių nešiojamu virusu užsikrečia apie 60 žmonių.

Japonijos sveikatos ministerijos duomenimis, nuo šios ligos miršta apie 20 proc. užsikrėtusiųjų.

Kol kas nėra jokių vaistų ar skiepų, kurie apsaugotų nuo šio viruso.

„Galima tik gydyti simptomus, pavyzdžiui, temperatūrą ar viduriavimą“, – nurodė ministerijos pareigūnė.

„Geriausias būdas išvengti šios ligos – nepasigauti erkių“, – teigė ji.

Aut. teisės: Diena.lt
Diena.lt
(5)
(0)
(5)

Komentarai ()

Susijusios žymos: