Du ant operacinės grindų gulintys chirurgai tapo interneto sensacija, tačiau net ir šiuolaikinėje medicinoje to išvengti neįmanoma  ()

Medicinos istorija iš tiesų garsėja nuostabiais gydytojais ir chirurgais. Viena iš jų – James Barry, Didžiosios Britanijos pilietė, kuri praktikuodama apsimetinėjo vyru ir taip visiems laikams pakeitė XIX amžiaus medicinos veidą, rašė newsner.com.

Tačiau ne paslaptis, kad ir šiandien yra daugybė gabių gydytojų, kurie sunkiai dirba tiek dieną, tiek naktį tam, kad išsaugotų savo pacientų gyvybes ar pagerintų jų gyvenimo kokybę.

Kaip pavyzdį galima būtų pateikti prieš porą metų pasirodžiusią, bet neseniai ir vėl išplitusią nuotrauką, kurioje užfiksuoti du ant operacinės grindų gulintys chirurgai.

Šaltinis teigia, kad fotografija daryta Kinijos provincijos Fudžiano ligoninėje. Joje matosi du išvargę chirurgai po 32 valandas trukusios operacijos.

Operacijoje dalyvavo trys chirurgai, 6 anesteziologai ir 8 seselės. Visi jie kartu atliko 6 atskiras operacijas, kurių metu pašalino kelis smegenų auglius iš vieno paciento.

Chirurgai su didele kantrybe dirbo nuo šeštadienio 8:30 valandos ryto iki pat sekmadienio.

Pasak kinų laikraščio The Global Times, tai buvo ilgiausiai trukusi per visą Fudžiano ligoninės istoriją.

Vienas iš chirurgų, Dr. Chen Jianping, pasakojo, kad per vieną operaciją reikėjo pašalinti du auglius. Tai buvo sunki, rizikinga ir daug laiko pareikalavusi procedūra. Šalinant vieną auglį buvo didelė rizika, jog kitas plyš ir taip sukels pavojų paciento gyvybei.

Daugiau nei parą trukusios operacijos metu gydytojai turėjo tik mažas pertraukėles poilsiui. Net paciento šeimos nariai nerimavo ar chirurgai sugebės ištverti fizinį krūvį ir pervargimą – juk atliekant tokią sunkią operaciją ilsėtis nėra kada. Laimė, viskas baigėsi laimingai.

Tačiau chirurgas C. Jianping nenorėjo prisiimti visos šlovės ir pabrėžė, jog yra daug kitų sunkiai dirbančių gydytojų, kurie paprasčiausiai nepastebimi ir taip neįvertinami.

Kitas dėmesio vertas atvejis – kaimynėje Lenkijoje

Kitas šaunus pavyzdys yra garsus Lenkijos širdies chirurgas Zbigniewas Religa. Maždaug prieš 30 metų jis atliko tuo metu praktiškai neįmanoma laikytą širdies transplantaciją.

Pacientui Tadeuszui Żytkiewicziui daryta operacija truko 23 valandas ir taip pat buvo sėkminga. Tai buvo pati pirmoji širdies transplantacijos operacija, atlikta Lenkijoje.

Na, o pati ilgiausia kada užfiksuota operacija buvo atlikta 2001 m. ir truko net keturias dienas, o tiksliau net 103 valandas. Jos metu buvo atskirtos 11 mėnesių galvomis suaugusios siamo dvynės.

Kadangi ne tik kaulas, bet ir mergaičių smegenys buvo dalinai suaugusios, medikai užtruko gerokai ilgiau, nei tikėjosi iš pradžių.

Pasak jų, dauguma tokių operacijų trunka apie 30 valandų, tačiau niekas nesitikėjo, kad procedūra užtruks net tris su puse karto ilgiau ir joje dalyvavo net 20 medikų.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(10)
(2)
(8)

Komentarai ()

Susijusios žymos: