Keistenybės Rusijos teismuose - be krūtų moteris negali auklėti vaikų?  ()

Rusijos Jekaterinburgo teismas nusprendė, kad Julijos Savinovskich įsivaikinti vaikai turi likti vaikų namuose, skelbiama „Current Time“. Vaikus iš moters teismo atstovai atėmė po to, kai ji atliko krūtų šalinimo operaciją.

Teisme moteris pateikė Sverdlovsko psichiatrinės ligoninės psichologų ekspertizę, kurioje medikai pateikė savo išvadas – atlikta operacija niekaip nepakenks moteriai auklėti vaikus.

Šis teismo sprendimas dar nėra įsiteisėjęs, J. Savinovskich yra nusiteikusi jį apskųsti.

„Mes jį apskųsime apylinkės teisme, Aukčiausiajame, jeigu prireiks. Ieškosime tokios instancijos, kuriai užteks kiaušų tam, kad kažkaip atsižvelgtų į įstatymą, o ne į asmeninę vaiko priežiūros tarnautojų nuomonę“, – pasakojo internetiniam leidiniui J. Savinovskich. Globos tarnybos iš moters du vaikus atėmė pernai rugpjūčio 27-ąją.

Pati J. Savinovskich mano, kad tai buvo padaryta tik todėl, kad ji savanoriškai nusprendė pašalinti septinto dydžio krūtis. Po trijų gimdymų, jos pačios teigimu, krūtinė jai kėlė diskomfortą. Jos pačios vaikai nebuvo paimti.

Tačiau valdininkai nustatė, kad ruošdamasi operacijai J. Savinovskich rašė tinklaraštį išsigalvoto translyčio vardu, tokiu būdu „atsikratydama streso“. Moterį įtarė ruošiantis atlikti lyties keitimo operaciją, nors pati ji to daryti nesiruošia. „Viskas, ką aš norėjau padaryti – tai atsikratyti negražios krūtinės“, – pasakojo Julija.

Valdininkų sprendimas atimti vaikus iš pradžių buvo teisinamas medicininiais parodymais (valdininkų teigimu, J. Savinovskich turėjo sutrikimą, „nesuderinamą su vaikų globa“), o vėliau – „nesutarimais“, kurie tariamai iškilo tarp vaikų ir motinos. J. Savinovskich abu kaltinimus neigia.

Aut. teisės: TV3
TV3

(4)
(4)
(0)

Komentarai ()