10 įdomiausių savaitės mokslo naujienų (2018–01–12)  ()


Visi šio ciklo įrašai

  • 2018-02-12 10 įdomiausių savaitės mokslo naujienų (2018–01–12)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

1:
  SpaceX paleido raketą Falcon Heavy


Startas neįprastu rakursu ir garsu (klausytis su ausinėmis)

www.space.comtechnologijos.lt

2:
  Autonominis sunkvežimis nuvažiavo 3900 kilometrų skersai JAV

Embark firmos autonominio vairavimo įranga aprūpintas sunkvežimis nuvažiavo iš Los Andželo iki Džeksonvilio Floridoje, įveikdamas 3900 kilometrų nuo vieno JAV krašto iki kito.
Kelionė truko penkias dienas, bet jame saugumo sumetimais sėdėjo vairuotojas, pasirengęs perimti kontrolę, todėl reikėjo nuolat sustoti poilsio. Kai Embark technika bus parengta ir patvirtinta, kelionė truks porą dienų.

techcrunch.comtechnologijos.lt

3:
  Seniausias „britas“ – tamsiaodis mėlynakis

Pirmųjų šiuolaikinių britų oda buvo tamsi, o akys mėlynos, rodo revoliucinga „Čederio vyro“, gyvenusio prieš 10 000 pietvakarių, analizė. Čia jo skeletas buvo rastas 1903 metais.
Šis atradimas transformavo ankstesnį įsivaizdavimą, kad britų salų gyventojai buvo rudaakiai ir šviesiaodžiai.

phys.org

4:
  „Intel“ anonsavo fantastiškų galimybių išmaniuosius akinius

„Intel“ tobulina išmaniuosius „Vaunt“ akinius, kurie pateikia informaciją naudotojui, pavyzdžiui, pranešimus, gautus į telefoną, tiesiai į akies tinklainę – tereikia žvilgsnį nukreipti dešinėje į apačią.
Patys akiniai atrodo kaip įprasti ir sveria apie 50 g.
Kol kas nepranešama, kada juos bus galima įsigyti.

www.theverge.comtechnologijos.lt

5:
  Rekordinė nuotrauka iš už 6 milijardų kilometrų

Aplankęs Plutoną, zondas New Horizons patraukė prie kito savo tikslo – Kuiperio juostos objekto (KBO) 2014 MU69.
New Horizons yra pirmasis aparatas, iš taip toli atsiuntęs fotografiją. Pernai, gruodžio 5 dieną, New Horizons atliko įprastinę kalibracinę žvaigždžių spiečiaus nuotrauką, pagerindamas tolimiausios padarytos nuotraukos rekordą.

www.newscientist.comtechnologijos.lt




6:
  Mokslininkai sukūrė naują materijos formą – superjoninį vandens ledą

JAV fizikai pirmą kartą eksperimentiniu būdu sukūrė superjoninį ledą — ypatingą ledo būseną, kai deguonies jonai sudaro kietą kristalinę gardelę, o vandenilio jonai per ją juda. Teoriškai tokios ledo formos egzistavimas buvo numatytas dar prieš 30 metų, tačiau eksperimentiškai ją sukurti pavyko pirmą kartą, rašo mokslininkai Nature Physics. Tai ne vien patenkintas mokslinis smalsumas, bet ir pagalba tyrinėjant ledines Saulės sistemos planetas – milžines.

www.sciencemag.orgtechnologijos.lt

7:
  Mokslininkai sukūrė 12 kartų stipresnę medieną - gali konkuruoti su plienu ir net titanu!

Medieną žmonės naudoja ištisus tūkstantmečius. Dabar daug kur ją keičia plienas ir kiti lydiniai. Gal Merilando mokslininkų pastangos ją sutvirtinti padės medienai atgimti naujai?

www.nature.comwww.sciencealert.comtechnologijos.lt

8:
  Pirmą kartą laboratorijoje subrandintos žmogaus kiaušialąstės

Laboratorijoje pirmą kartą žmogaus kiaušialąstė išsivystė nuo pačios primityviausios stadijos iki visiškos brandos. Gautos kiaušialąstės gali būti apvaisintos ir, jeigu sveikos, panaudotos dirbtiniam apvaisinimui, o taip pat padėti moterims, kurios sirgo vėžiu jaunos ar nevaisingoms poroms.

www.newscientist.comtechnologijos.lt

9:
  Seniausias žinomas daugiatikslis įrankis buvo apdegintas ugnimi

Įvairūs mediniai įrankiai mena neandertaliečių laikus Europoje. Pirmuosius daugiatikslius įrankius prieš 170 000 metų pagamino neandertaliečiai, gamybai naudoję ir ugnį.
Akmens amžiaus darbininkai tikriausiai apdegindavo storas, sunkias buksmedžio šakas, kad būtų lengviau sulupti žievę. Gautos lazdos turi suapvalintas rankenas ir yra panašios į naudojamas dabartinių medžiotojų rinkėjų šaknų kasimui ir žemrausių gyvūnų medžioklei.
Lazdos buvo iškastos centrinėje Italijoje ir jų amžius atitinka laikus, kai neandertaliečiai buvo dominuojantys — gal netgi vieninteliai — senovės homininai Europoje. Šalia lazdų rasti gyvūnų kaulai nėra apdegę, tad lazdos apanglėjo ne dėl miško gaisro.

www.nature.com

10:
  Tesla planuoja Australijoje 50 000 namų paversti energijos generatoriais

Sekmadienį Pietų Australijos valdžia pranešė, kad apie 50 000 namų gaus fotovoltinius elementus ir Tesla baterijas, ir dalyvaus plane paversti namus didžiule, tarpusavyje sujungta jėgaine/
Pietų Australijoje jau yra didžiausia pasaulyje baterija, pastatyta pagal Elono Musko projektą ir aprūpinanti elektra >30 000 namų.
Valstijos valdžia ir toliau ieškojo būdų, – ypač iš atsinaujinančių šaltinių – patenkinti savo energijos poreikius po „beprecedentės“ audros, sukėlusios elektros tiekimo sutrikimus 2016 m.
Pagal naująjį planą, saulės skydelių tinklas, prijungtas prie įkraunamų baterijų, namų ūkiams suteiktas nemokamai ir finansuojamas, parduodant šio tinklo sukuriamą elektros perteklių, sakoma valdžios pranešime.

phys.org


Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(8)
(0)
(8)

Komentarai ()

Susijusios žymos: