Kapučino kavos pavadinimas neturi nieko bendro su kava: kaip atsirado šis žodis ir kaip tai susiję su vienuoliais ir beždžionėmis  ()

Kapučino kavos pavadinimas susijęs su vienuoliais kapucinais. Nors daug kam atrodo, kad visų įmanomų kavos ruošimo būdų tėvynė yra Italija, pasirodo, kava su pienu buvo populiari XVII a. pabaigoje Vienoje.

Tuo metu Vienoje ir aplinkinėse vietovėse buvo įsikūrę vienuoliai kapucinai, ir kavos mėgėjams rusva jų abitų spalva priminė kavą su pienu, todėl ją ir pradėjo vadinti „Kapuziner“.  Beje, dėl to pačios priežasties – tokio rusvo atspalvio – kapucinų vardas duotas ir vienos rūšies beždžionėms.

O iš tiesų žodis kapucinas kilęs iš lotyniško žodžio capution, kurio šaknies caput pirminė reikšmė „galva“, iš jo atsirado itališkas žodis cappuccio, kuris reiškia „gobtuvą ar tai, kas dengia galvą“, tad manytina, kad tie vienuoliai kapucinais pavadinti dėl to, kad jų abitas yra su gobtuvu.

Kadangi kava gavo pavadinimą pagal vienuolius kapucinus, kurį laiką ir Valstybinė lietuvių kalbos komisija siūlė vadinti kapucino kava.

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt

(5)
(1)
(4)

Komentarai ()

Susijusios žymos: