Gydytojų darbas nebūna nuobodus - štai dėl kokių sekso metu patirtų traumų į juos kreipiamasi  ()

Seksas – malonumas ir sveikata? Nebūtinai. Gydytojai atskleidė keisčiausius sužalojimus, kurie žmonėms nutinka mylintis. Pasirodo, jų ne tiek ir mažai. O kai kurios traumos, nutinkančios intymių akimirkų metu, kelia ne tiek siaubą, kiek šypsnį.

Bene dažniausias nusiskundimas – lyties organų peršėjimas ir deginimas, sukeltas aštraus maisto. Greitosios pagalbos gydytojas Gabe’as Wilsonas JAV žurnalui „Men’s Health“ pasakojo, kaip kartą gydė moterį, kurios partneris jai suteikė oralinį pasitenkinimą iš karto po to, kai pavalgė aštraus maisto.

Aštrus padažas, kurį jos partneris valgė prieš pat seksą, sukėlė lengvus lyties organų nudegimus. Tačiau nemalonumų jautriose zonose gali sukelti ir saldumynai. Kalifornijoje dirbantis greitosios pagalbos medikas Davidas Meyersas pasakojo, kad kartą į jį kreipėsi moteris, kuri jautė didžiulį dirginimą kirkšnių srityje.

Moteris net negalėjo ramiai nustovėti. Ji vis muistėsi, tarsi norėtų šlapintis. Medikas atliko įvairiausius testus, bet priežasties, kodėl pacientė taip jaučiasi, taip ir nesurado. Tuomet prakalbo pacientė ir jos vyras. Pasirodo, neseniai kūdikio susilaukusi pora panoro ypatingai praleisti pirmą laisvą vakarą be kūdikio, todėl ryžosi paeksperimentuoti miegamajame su spragsinčiais saldainiais. Tačiau oralinis seksas moteriai malonumo nesuteikė – saldainiukai iš karto pradėjo spragsėti ir sukėlė skausmingą dirginimą, deginimą ir patinimą.

Išangėje įstrigę svetimkūniai – dar vienas dažnas nusiskundimas, dėl kurio žmonės kreipiasi į medikus po sekso „malonumų“. Gydytojams tenka pašalinti įvairiausius keisčiausius daiktus. Niujorke dirbantis gydytojas Joshua Zuchermanas pasakojo, kad kartą jam chirurginiu būdu pacientui iš tiesiosios žarnos teko pašalinti rožinį kamuoliuką, kitąkart – didžiulę bulvę.

Penio lūžis – reta, bet labai nemaloni trauma. Nors vyriškame lyties organe kaulų nėra, penio lūžio diagnozė nustatoma po sukietėjusios varpos kontakto su kietu paviršiumi, pavyzdžiui, netyčia susidūrus su partnerės gaktikauliu. Penis gali lūžti ir dėl aistringo sekso, kai jojikės pozoje moteris pernelyg įsijaučia ir netaikliai atsisėda ant partnerio. Laimė, ši trauma pagydoma ir sugrįžti į normalų lytinį gyvenimą vyrai gali po mėnesio ar kelių.

Dar viena vyrams galinti nutikti bėda sekso metu susijusi su dantų breketais. Urologas Robertas Hartmanas papasakojo, kad kartą į jį kreipėsi jaunas studentas dėl stipriai ištinusios varpos, kai kuriose vietose buvo aiškiai matyti nubrozdinimo žymių. Po daugybės klausimų studentas prisipažino medikui, kad traumą sukėlė kita studentė. Dantų breketus nešiojanti ir tai užmiršusi mergina bendrakursiui bandė suteikti pasitenkinimą oraliniu būdu. Breketai sužalojo varpą, o juose nuo maisto susikaupusios bakterijos pateko į žaizdas. Gydytojas džiaugėsi, kad tą kartą jaunuolį sugebėjo greitai išgydyti skyręs antibiotikų.

Tam pačiam R.Hartmanui kartą teko padėti ir kitam į itin nemalonią ir net gėdingą situaciją patekusiam pacientui. Šešiasdešimtmetis vyras kreipėsi į mediką po to, kai vietos gaisrininkų komanda jam negalėjo padėti pašalinti ant varpos įstrigusio vestuvinio žiedo. Pasirodo, nuo erekcijos sutrikimų kenčiantis vyras internete prisiskaitė patarimų, kaip neva galėtų sau padėti, ir ėmėsi veiksmų, bet vietoj buvusios vienos problemos iškilo kita. Sutriko kraujotaka ir stipriai ištino varpa. Žiedą gydytojui teko pjauti pjūkleliu. Medikas džiaugėsi, kad procedūra pavyko sėkmingai ir pacientas greitai atsigavo.

Parengė Toma Aleksėjūnaitė

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(14)
(6)
(8)

Komentarai ()