Mokslininkai siūlo naują mokestį, kuris kasmet išgelbėtų 220 000 gyvybių ir sutaupytų dešimtis milijardų išlaidų  (2)

Naujas tyrimas rodo, kad mėsos kainą pakeliantis mokestis kasmet pasaulyje galėtų užkirsti kelią maždaug 220 000 mirčių ir sutaupyti 30,7 milijardus svarų išlaidų sveikatos apsaugai.

Pasaulinė mėsos mokesčio nauda pasireikštų 16 procentų sumažėjusia perdirbtos mėsos suvartojimu, ir 222 000 mirčių nuo vėžio, širdies ligų, infarkto ir II tipo diabeto prevencija. Be to, dar būtų išvengta maždaug 3 800 mirčių, susijusių su nutukimu, teigiama tyrime.

Sumažinti sveikatos priežiūros kaštus galintis mėsos mokesčio dydis įvairiose šalyse skirtųsi. JK optimalus mokesčių lygis raudoną mėsą pabrangintų 14 procentų, o perdirbtos mėsos kainą pakeltų 79 procentais. Kad mokestis pasiektų tokį patį efektą JAV, raudona mėsa turėtų kainuoti 34 procentais daugiau, o perdirbta – 163 procentais. Kinijoje optimalus mokesčių dydis daug žemesnis — 7% raudonai mėsai ir 43 % perdirbtai.

„Raudonos ir perdirbtos mėsos suvartojimas viršija rekomenduojamą lygį daugumoje dideles ir vidutines pajamas gaunančių šalių,“ sako tyrimo vadovas Marco Springmann iš Oksfordo universiteto Visuomenės sveikatos Nuffieldo departamento. „Mūsų tyrimas aiškiai rodo, kad raudonos ir perdirbtos mėsos vartojimas turi savo kainą, pasireiškiančią ne tik žmonių sveikatos ir įtakos planetai forma, bet ir sveikatos priežiūros sistemai ir ekonomikai.“


www.newscientist.com

Žurnalo nuoroda:PLos One, DOI: 10.1371/journal.pone.0204139

Aut. teisės: Technologijos.lt

(15)
(16)
(-1)

Komentarai (2)