Kosminis internetas yra visai nauja sritis, o konkurencija čia jau auga  (1)

Šiuo metu yra bent trys kompanijos, aktyviai rengiančios planus ar jau gaminančios palydovus kosminiam internetui – ryšių tinklui, apjuosiančiam Žemę ir suteiksiančiam klientams interneto ryšį visame pasaulyje.


SpaceX ir jos Starlink projektui iššūkį meta kompanija OneWeb, praeitą savaitę apie savo Kuiper projektą paskelbė ir Amazon vadovas Jeffas Bezosas.

Kol kas šie projektai yra mažesni už Starlink – OneWeb iki 2021 metų ketina iškelti 600 palydovų, Kuiper – 3236, tuo tarpu Starlink turi leidimą pakelti 12 tūkstančių, – tačiau vis tiek kyla klausimas, ar jiems užteks vietos ir metaforiškai, ir tiesiogine prasme. Palydovai turėtų skraidyti žemojoje Žemės orbitoje, kelių šimtų kilometrų aukštyje, nes signalo siuntimo į geostacionarią orbitą trukmė – beveik dešimtadalis sekundės – yra didesnė, nei įprasta plačiajuosčio interneto ryšio delsa.

Taip pat kyla klausimas, kiek klientų sutrauks tokia paslauga, nes ji nėra labai aktuali miestiečiams, kurie jau turi prieigą prie spartaus interneto. Tuo tarpu dykumose ar kitose periferinėse vietovėse, kur palydovinis internetas būtų naudingas, nėra daug mokėti norinčių ar galinčių vartotojų.

Taigi kompanijos greičiausiai pirmiausia siūlys paslaugą laivams ir avialinijoms. Šioje vietoje konkurentai šiek tiek baiminasi Amazon atėjimo į rinką – ši kompanija ir jos vadovas yra pakankamai turtingi, kad galėtų ilgą laiką vystyti tokį projektą nuostolingai, išstumti konkurentus iš rinkos ir tada diktuoti savo sąlygas.

Pirmieji interneto ryšį skleisiantys palydovai pakilti turėtų jau šiemet, o didelę Žemės dalį dengiantys tinklai susiformuoti per artimiausius porą metų, taigi neilgai trukus sulauksime atsakymų į šiuos klausimus.

Aut. teisės: Konstanta.lt
Konstanta.lt
Autoriai: Kastytis Zubovas
(11)
(2)
(9)

Komentarai (1)