Prancūzai rengiasi sudrebinti rinką - „Nawa Technologies“ skelbia apie milijonines investicijas ir kad naujos kartos ultrakondensatorių gamyba prasidės dar šiais metais (Video)  (9)

„Nawa Technologies“ sukurti naujieji ultrakondensatoriai įkraunami praktiškai akimirksniu ir užtikrina didžiulį galios tankį. Jie gali būti naudojami įvairiose pramonės šakose – nuo automobilių iki energetikos ir aviacijos. Ir kai investicijos į šią prancūzų kompaniją viršijo 10 mln. JAV dolerių – jie yra pasirengę pereiti į masinę gamybą.


„Nawa“ ultrakondensatoriai yra įdomi alternatyva arba papildymas ličio baterijų sistemoms. Kai kalbama apie greitą įkrovimą bei iškrovimą, kondensatoriams ličio jonų baterijos tiesiog negali prilygti.

Ultrakondensatoriai gali per labai trumpą laiką būti iškrauti ir duoti didelę momentinę galią, taip pat jie yra įkraunami praktiškai momentaliai – vos per 20 sekundžių – ir jokia ličio jonų baterijų sistema negali tam prilygti.

Nors „Nawa“ ultrakondensatorių energijos tankio rezultatai yra kiek prastesni, lyginant su baterijomis, tačiau palyginus su kitais ultrakondensatoriais, „Nawa“ sukurtų anglies pagrindo nanovamzdelių struktūros ultrakondensatoriai užtikrina iki 5 kartų didesnį energijos tankį.

„Nawa“ ultrakondensatoriai nėra tinkami ilgam energijos saugojimui, kadangi per vieną dieną jie savaime netenka apie 10-20 proc. sukauptos energijos, tačiau užtat gali užtikrinti milijoną įkrovimo/iškrovimo ciklų, dirbti įvairiose temperatūrose bei aplinkose ir taip peržengti tas ribas, su kuriomis susiduria įprastos baterijos. Pavyzdžiui, erdvės apribojimai, darbas giliai po vandeniu bei atliekant gręžimus aukštoje temperatūroje.

„Nawa“ kompanija prie savo technologijos ypač intensyviai darbuojasi pastaruosius metus ir dabar skelbiama, kad nauji investuotojai padidino įmonės kapitalą ir tai leido numatyti artimiausių 12-os mėnesių veiksmų planą. Būtent per šį laiką ir bus rengiamasi pradėti masinę naujųjų „Nawa“ ultrakondensatorių gamybą.

Skaitomiausi Naujausi

Dėka 10 milijonų JAV dolerių investicijų bei buvusių ir kitų investuotojų lėšų, „Nawa“ Prancūzijoje sukurs ultrakondensatorių gamybos liniją, kurį pradės veikti iki šių metų pabaigos ir per mėnesį pagamins 100 000 vienetų elementų.

„Nawa“ teigia, kad šiuo metu pasaulinė ultrakondensatorių rinka yra verta apie 560 mln. JAV dolerių, tačiau jau prognozuojama, kad per ateinančius penkerius metus ji išaugs nuo 400 iki 600 procentų.

„Nawa“ pirmiausiai savo gaminamų ultrakondensatorių pritaikomumą mato gamybos pramonės sektoriuje. Jie galės pasitarnauti automatizacijos srityje, panaikinti įvairias prastovas ir tokie ultrakondensatoriai sėkmingai veiks dešimtmečius. Taip pat matomos perspektyvos ir „IoT“ srityje.

Žinoma, visiems įdomiausia, kaip šie „Nawa“ pasiekimai atsilieps transporto srityje. Pasaulyje jau yra autobusų su superkondensatoriais, tačiau kompaktiški „Nawa“ ultrakondensatoriai gali sukurti tam tikrų įdomių hibridinių energijos kaupimo sistemų.

Jose ličio baterijos suteiktų ilgalaikį ir vidutinio stiprumo energijos tiekimą, o esant reikalui, kai prisireiktų didelio galingumo ir energijos kiekio, į darbą įsijungtų ultrakondensatoriai. Taip pat stabdymo metu tokia sistema geriau ir efektyviau kauptų energiją, kurią ir vėl būtų galima panaudoti.

Šiame vaizdo įraše papasakojama plačiau apie „Nawa“ sukurtą technologiją:

Aut. teisės: Technologijos.lt
Autoriai: Darius Verbickas
(79)
(6)
(73)

Komentarai (9)