Vaizdas užgniaužia kvapą: tik pasižiūrėkite, kaip JAV oro pajėgos iškart į dangų paleido 52 vienetus „F-35A“ naikintuvų – „dramblio pasivaikščiojimas“ įvyko kuo puikiausiai (Foto, Video)  (3)

JAV karinės oro pajėgos surengė įspūdingą pasirodymą. Pagrindiniai jo dalyviai – 52 „F-35A Lightning II“ naikintuvai, kylantys iš Jutoje esančios oro bazės. Viskas vyko taip sklandžiai, kad į orą pakelti tokią gausą dangaus karalių prireikė vos 10 minučių.

Šį pirmadienį Jutoje esančioje karinėje bazėje „388-th Fighter Wings“* ir „419-th Fighter Wings“* pilotai surengė naikintuvų paleidimo pratybas.

Naikintuvų nuotraukos greitai pradėjo sklisti internete ir tokie vaizdai tikrai nepaliko abejingų.

Čia matome, kaip patys kariškiai vadina, „dramblio pasivaikščiojimą“.

Taip vadinamas vaizdas, kai kariniai lėktuvai stovi arti vienas kito prieš pat pakilimą.

„Pasivaikščiojimas“ prasidėjo nuo masinio naikintuvų išlindimo iš angarų, gražios rikiuotės ir pozavimo fotografui.

Vėliau „F-35A Lightning II“ naikintuvai vienas po kito pakilo į orą.

Šios pratybos jau yra kulminacinis įvykis ir „388-th“ bei „419“ pilotų džiaugsmo išraiška, gavus naujuosius „F-35A Lightning II“ naikintuvus.

Žinoma, tai nėra vien tik šiaip smagi pramoga, bet ir rimti naikintuvų bandymai. Karinės oro pajėgos pabrėžia, kad „šiuo bandymu buvo įsitikinta sugebėjimu per trumpą laiką į orą pakelti didelį kiekį kovos mašinų“.

Tokie „dramblio pasivaikščiojimai“ yra skirti parodyti karinių pajėgų galią. Tačiau, kaip ir galite įsivaizduoti, tokie dalykai yra gana brangūs.

Viena tokio dangaus karaliaus skrydžio valanda atsieina 44 000 JAV dolerius. Kaina yra didžiulė. Visgi, stiprinti karinius raumenis ir pademonstruoti savo jėgą priešiškoms jėgoms taip pat būtina.

*„419-th Fighter Wings“ yra JAV oro pajėgų rezervas.

*„388-th Fighter Wings“ yra JAV oro pajėgų vienetas, priskirtas oro kovos būrio dvyliktajai pajėgų daliai.

Aut. teisės: Technologijos.lt
Autoriai: Darius Verbickas

(39)
(28)
(11)

Komentarai (3)