Sirgę COVID-19 ir laidojami bus kitaip - SAM paskelbė rekomendacijas  ()

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino taisykles dėl mirusiųjų, kuriems buvo diagnozuota koronaviruso infekcija, šarvojimo, laidojimo.

Rekomendacijose detalizuojama, kaip pervežti mirusįjį, kaip elgtis laidojimo paslaugas teikiančiai įmonei, t.y. dėvėti atitinkamas apsaugos priemones, dezinfekuoti paviršius.

Tarp atnaujinimų pateikiama griežta rekomendacija neatlikti mirusiems, užsikrėtusiems šia infekcija skrodimo, o jei jis neišvengiamas, dėvėti visas aukščiausio lygio apsaugos priemones, specialias nuo įpjovimų apsaugančias pirštines. specialią avalynę.

Šarvojimo salėje, prie jos įėjimo turi būti pakabinta rankų dezinfekavimo priemonė.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje patvirtintas 581 užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejis, aštuoni žmonės mirė, septyni pasveiko.

Svarbiausi rekomendacijų pakeitimai:

Mirties vietoje:

Mirusiojo kūnas mirties vietoje talpinamas į nepralaidų skysčiams polietileninį, nepermatomą maišą ir pervežamas į lavoninę arba perduodamas laidojimo paslaugas teikiančiai įmonei.

Darbuotojai, šiame etape tvarkę kūną, nusiima ir palieka individualias apsaugos priemones. Jos kaip ir panaudoti maišai, tvarkomos kaip infekuotos medicininės atliekos.

Aplinkos dezinfekcija paciento mirties vietoje:

Paviršiams, objektams, kurie galėjo būti užteršti koronavirusu, dezinfekuoti naudojamos ligoninėje naudojamos dezinfekuojančios medžiagos, veikiančios virusus. Valymo darbus atliekantys ir atliekas tvarkantys darbuotojai turi dėvėti medicininę (chirurginę) kaukę, buitines pirštines, akinius ir chalatą. Kūno tvarkymas prieš šarvojimą ar kremavimą:

Lavonų, mirusių nuo koronaviruso infekcijos, skrodimas griežtai nerekomenduojamas. Jei skrodimas neišvengiamas, autopsiją atliekantys darbuotojai turi dėvėti vienkartinį neperšlampamą chalatą su ilgomis rankovėmis, daleles filtruojantį respiratorių FFP2 arba FFP3, veido skydelį arba akinius, nuo įsipjovimų apsaugančias pirštines arba dvejas nesterilias pirštines, apsauginę avalynę (aulinius batus).

Šarvojimas:

Šarvojimo vietoje prie įėjimo/išėjimo iš šarvojimo salės turi būti pakabinta rankų dezinfekavimo priemonė.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(4)
(1)
(3)

Komentarai ()