Dažnai dalinatės asmenukėmis iš sporto salės? Psichologai jums turi naujienų  (6)

Pripažinkite, juk turite ne vieną draugą ar draugę, kuris ar kuri „Facebooke“ ar kituose socialiniuose tinkluose nuolat publikuoja nuotraukas iš sporto salės. O galbūt taip darote ir jūs pats ar pati?

Mokslininkai iš Londono Brunelio universiteto atliko tyrimą, kad išsiaiškintų, kodėl tiek daug žmonių dalinasi savo fizinio aktyvumo įrodymais ar rezultatais socialiniuose tinkluose. Ir gauti rezultatai nebuvo džiuginantys.

Žmonės, kurie dažnai skelbiasi apie savo fizinį aktyvumą sporto salėje (arba apie savo nubėgtą atstumą) yra narcizai. Anot mokslininkų, pirminis jų tikslas yra pasigirti apie tai, kiek daug laiko jie investuoja į savo išvaizdą. Be to, kaip paaiškėjo, tokie pranešimai sulaukia daugiau patiktukų nei kitokio pobūdžio įrašai socialiniuose tinkluose.

Tyrimo autoriai rašo, kad narcizai dažniau skelbia apie savo pasiekimus, o tokį jų elgesį motyvuoja dėmesio ir pripažinimo poreikis iš „Facebook“ bendruomenės. Tačiau didelis patiktukų skaičius dar nereiškia, kad visiems patinka įrašai, kuriuose kiti tik giriasi.

Dr. Tara Marshal pasakoja, kad nors jų tyrimo rezultatai rodo, jog narcizų pagyros jiems atsiperka – kadangi po skelbimais jie sulaukia daugiau patiktukų ir komentarų – gali būti, kad jų „Facebook“ draugai mandagiai siūlo paramą, tuo pačiu paslapčia nekęsdami tokių egoistiškų pasirodymų.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(28)
(11)
(17)

Komentarai (6)