COVID-19: europarlamentarai ragina suvienodinti atvejų skaičiavimą ir karantino laikotarpį ES šalyse  ()

Ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje europarlamentarai ragina suvienodinti COVID-19 atvejo, mirties nuo šios ligos bei pasveikimo apibrėžimus visose ES šalyse, taip pat karantino laikotarpį.


Nerimaudami dėl to, kad visoje Europoje padaugėjo teigiamų COVID-19 atvejų, Europos Parlamento (EP) nariai apgailestauja, kad valstybės nepasimokė nuo krizės pradžios ir vėl ėmėsi nekoordinuotų priemonių.

Europarlamentarai ragina suderinti metodiką, naudojamą nustatant ir vertinant užsikrėtusių žmonių skaičių, kad įvairiose ES šalyse nebūtų skirtingai vertinama rizika sveikatai ir taikomi skirtingi judėjimo per sienas apribojimai. Parlamentas ragina valstybes nustatyti tuos pačius COVID-19 atvejo, mirties nuo šios ligos bei pasveikimo po infekcijos apribojimus, abipusiai pripažinti testų rezultatus visose ES valstybėse, sutrumpinti testų rezultatų laukimo laiką bei nustatyti bendrą karantino laikotarpį. Prireikus apriboti keliones, šalys turėtų tai daryti remdamosi Europos Komisijos pasiūlymu. Jos taip pat turėtų aptarti, kaip kuo greičiau atkurti visiškai veikiančią Šengeno erdvę be vidaus sienų kontrolės, įsitikinę EP nariai.

Skaitomiausi Naujausi

 

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) turėtų nuolat vertinti viruso plitimo riziką ir paskelbti kas savaitę atnaujinamą kiekvieno regiono rizikos žemėlapį naudodamas bendrą spalvų kodą, remdamasis Komisijos pateiktais duomenimis, mano europarlamentarai.

Rezoliucijoje taip pat prašoma Komisijos parengti suderintą keleivių duomenų formą, kad būtų sustiprintas pasitikėjimas ES stebėjimo sistema. EP nariai siūlo skatinti atsekamųjų programėlių naudojimą laikantis Bendrojo duomenų apsaugos reglamento. Jie tikisi, kad jau iki spalio bus užtikrintas nacionalinių stebėjimo sistemų sąveikumas, kad būtų galima ES mastu atsekti ir stabdyti COVID-19 plitimą.

 

Rezoliucijai pritarė 595 EP nariai, nepritarė 50, o susilaikė 41.

Išsamiau apie ES atsaką į COVID-19 pandemiją ČIA.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(1)
(0)
(1)

Komentarai ()