Stiprėja viltys, kad vakcinacija nuo COVID-19 gali prasidėti jau kitą savaitę  (1)

JAV biotechnologijų įmonei „Moderna“ paskelbus, kad pirmadienį ji kreipsis dėl leidimo ekstremalios situacijos sąlygomis naudoti jos sukurtą vakciną nuo koronaviruso Jungtinėse Valstijose ir Europoje, sustiprėjo viltys, kad pirmoji vakcinacijos banga prasidės dar iki šių metų galo.

Įtakingiausiems JAV mokslininkams įspėjus amerikiečius ruoštis COVID-19 „bangai po bangos“, „Moderna“ pranešė, kad išsamūs rezultatai patvirtino aukštą vakcinos veiksmingumą, siekiantį 94,1 procento.

„Moderna“ prisijungs prie farmacijos milžinių „Pfizer“ ir „BioNTech“, kurios dėl analogiško leidimo naudoti jų vakciną nuo koronaviruso ekstremalios situacijos sąlygomis kreipėsi praėjusią savaitę. Šios bendrovės prognozuoja, kad jų preparatui žalia šviesa Jungtinėse Valstijose galėtų būti uždegta po gruodžio 10-osios.

Jeigu JAV maisto ir vaistų administracija sutiks, kad „Moderna“ vakcina yra saugi ir veiksminga, jau gruodžio viduryje milijonams amerikiečių galėtų būti suleista pirmoji iš dviejų preparato dozių.

„Manome, kad mūsų vakcina taps nauja ir veiksminga priemone, galinčia pakeisti šios pandemijos kryptį ir užkirsti kelią sunkiai ligai, hospitalizacijoms ir mirčiai“, – sakė „Moderna“ vadovas Stephane'as Bancelis.

 

Kartu su JAV Nacionaliniu sveikatos apsaugos institutu sukurtos „Moderna“ vakcinos klinikiniuose tyrimuose visose Jungtinėse Valstijose dalyvauja per 30 tūkst. žmonių.

Vakcina iš esmės yra gerai toleruojama, kaip šalutinis poveikis dažniausiai pasireiškia skausmas dūrio vietoje, nuovargis, raumenų, sąnarių ir galvos skausmas.

Bendrovė pranešė planuojanti iki metų galo Jungtinėse Valstijose turėti maždaug 20 mln. vakcinos mRNA-1273 dozių.

Ateinančiais metais „Moderna“ ketina pagaminti nuo 500 mln. iki milijardo šio preparato dozių.

Žinia, kad „Moderna“ kreipsis dėl jos vakcinos patvirtinimo JAV ir Europoje, paskelbta kitą dieną po to, kai JAV vyriausiasis užkrečiamųjų ligų specialistas Anthony Fauci išsakė susirūpinimą dėl tikėtino COVID-19 atvejų padaugėjimo, milijonams keliautojų po Padėkos dienos šventės sugrįžus į namus.

 

Jungtinės Valstijos yra labiausiai pandemijos veikiama pasaulio valstybė. Šalyje užregistruoti 266 887 mirties nuo COVID-19 atvejai, o prezidento Donaldo Trumpo administracija skelbia prieštaringus pranešimus dėl kaukių dėvėjimo, kelionių ir viruso keliamo pavojaus.

Po dviejų ar trijų savaičių „galime pamatyti bangą po bangos“, sakė A. Fauci televizijai CNN ir pridūrė: „Nenorime gąsdinti žmonių, bet tokia tikrovė.“

Dabartinė tendencija yra grėsminga, tvirtina A.Fauci ir kiti vyriausybės mokslininkai. Be to, artėjantis Kalėdų sezonas neabejotinai pranašauja tolesnes keliones ir šeimų susitikimus.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(3)
(6)
(-3)

Komentarai (1)