Ištyrė, kaip reaguoja organizmas, gavęs po vieną „Pfizer“ ir „AstraZeneca“ vakcinos dozę: rezultatai nustebino pačius mokslininkus  ()

Tyrimas rodo, kad suaugusieji, kurie gavo dviejų skirtingų gamintojų vakcinų nuo COVID-19 dozes dažniau skundžiasi skiepo lengvu arba vidutiniu šalutiniu poveikiu, nei tie, kuriems abu kartus buvo suleistas to paties gamintojo preparatas, rašo BBC.


Žmonėms, kuriems buvo suleista po dozę ir „AstraZeneca“ ir „Pfizer“ vakcinos, šaltkrėtis, galvos ir raumenų skausmai buvo pastebėti dažniau.

Visos nepageidaujamos reakcijos buvo trumpalaikės, nesukėlė jokio rimto nerimo dėl pasiskiepijusių sveikatos.

„Tai tikrai intriguojanti išvada ir ne tai, ko mes būtinai tikėjomės“, – sakė profesorius Matthew Snape'as iš Oksfordo vakcinų grupės.

Tyrimas buvo pradėtas dar vasario mėnesį. Juo norėta išsiaiškinti, ar kitokio gamintojo skiepas, panaudotas antrai dozei, gali suteikti ilgalaikį imunitetą ar net geresnę apsaugą nuo naujų nerimą keliančių koronavirusinės infekcijos mutacijų. Taip pat svarbu žinoti, ar žmones būtų galima skiepyti kita vakcina, jei nutrūktų tiekimas preparato, kuriuo jie jau buvo paskiepyti.

Skaitomiausi Naujausi

 

Ontarijo ir Kvebeko provincijų (Kanada) atstovai jau skelbė, kad artimiausiu metu ketina „sumaišyti“ vakcinas. Taip elgiamasi, nes kilo neaiškumų dėl tolesnio „AstraZeneca“ vakcinos tiekimo, taip pat baiminamasi galimo retų kraujo krešulių susidarymo po šio skiepo.

Oksfordo universiteto atliktame tyrime dalyvavo 830 savanorių, vyresnių nei 50 metų. Išsamius jo rezultatus planuojama paskelbti birželį.

Tačiau preliminarūs jo duomenys jau pasirodė prestižiniame mokslo žurnale „The Lancet“.

Maždaug 1 iš 10 dviem „AstraZeneca“ vakcinos dozėmis paskiepytų asmenų pranešė apie karščiavimą. Tačiau jeigu jiems buvo suleista viena „Pfizer“ ir viena „AstraZeneca“ vakcinų dozė, besiskundžiančiųjų padaugėjo iki 34 proc.

 

„Tie patys skirtumai pastebėti ir kalbant apie kitus simptomus, tokius kaip šaltkrėtis, nuovargis, galvos skausmas ir raumenų skausmas“, – sakė M.Snape'as.

„Aišku tai, kad nenorėtumėte tą pačią dieną antra kito gamintojo doze skiepyti visos slaugytojų pamainos. Kitą dieną nebebūtų galinčių ateiti į darbą“, – pridūrė mokslininkas.

Balandžio mėnesį tyrimas buvo išplėstas, įtraukiant dar 1050 savanorių, kurie kartu su „AstraZeneca“ ir „Pfizer“ išbandė „Moderna“ ir „Novavax“ vakcinų derinius. Šios tyrimo stadijos rezultatų dar reikės palaukti.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(10)
(4)
(6)

Komentarai ()