Vėl prakalbo apie Gintaro kambarį: manoma, kad jis gali būti vos už 100 km nuo Lietuvos sienos  ()

Nacistinės Vokietijos Rytų armijos štabo vietoje, dabartinėje šiaurės rytų Lenkijoje, aptikti penki įėjimai į slaptą tunelių tinklą.


Anksčiau nežinota požeminių koridorių sistema dabar skatina spėjimus, kad čia gali būti paslėptas Gintaro kambarys ar kiti karo laikų lobiai.

Atradimas, kurį padarė Mamerkų miestelio, esančio vos už 100 km nuo Lietuvos sienos, muziejaus darbuotojai ir savanorių istorikų grupė, apibūdinamas kaip didžiausias atradimas, padarytas 200 ha miško teritorijoje.

„Šiuo metu atsižvelgiant į tai, kaip išdėstyti įėjimai, atrodo, kad tunelis yra apie 50 metrų ilgio – tačiau jis gali būti ilgesnis – sako muziejaus darbuotojas Bartłomiejus Plebańczykas. – Kai kurie iš jų buvo užversti, galbūt norint juos paslėpti, todėl laukia nemažai darbo, kol pamatysime, kas yra viduje“.

Muziejininkas kelia versiją, kad tunelis gali pradžiuginti įdomiais Antrojo pasaulinio karo artefaktais, kuriuos vokiečiai čia norėjo paslėpti.

Buvo net išsakyta teorija, kad Gintaro kambarys, prieš dingimą vadintas Aštuntuoju pasaulio stebuklu, galėjo būti paslėptas Mamerkuose.

Meno kūrinys karo metu buvo pagrobtas iš Jekaterinos rūmų netoli Sankt Peterburgo, o 450 kg gintaro plokščių, brangakmenių, aukso lapų ir veidrodžių, kurių vertė siekia 500 milijonų dolerių, buvo išvežta į Karaliaučiaus – dabartinio Kaliningrado – pilį. Ir nuo to laiko Gintaro kambarys dingo.

Skaitomiausi Naujausi

 

Egzistuoja daug teorijų apie Gintaro kambario likimą – įskaitant ir tai, kad jis buvo sunaikintos per britų vykdytą Karaliaučiaus pilies bombardavimą arba sovietams apšaudant miesto apgulties metu.

„Tunelis yra iki šiol nežinomos požeminių koridorių sistemos dalis, į kurią skverbtis reikės itin kruopščiai ir atsargiai. Bet tai gali būti ideali vieta paslėpti lobį, – sako M.Plebańczykas. – Ar jis atves prie Gintaro kambario lobių? Kol kas negalime to atmesti. Bet pirmiausia turime parengti oficialius teisinius dalykus, reikalingus šiai operacijai atlikti – ir gauti vietos paveldosaugos tarnybos leidimą“.

Betoniniai Mamerkų bunkeriai išsidėstę 200 hektarų plote. Nors nuo karo pabaigos praėjo 75 metai, bet muziejininkas mano, kad čia vis dar galima daug ko atrasti.

Pavasariais prieš turizmo sezoną muziejus šioje vietoje dažnai atlieka archeologinius darbus.

Šių metų radinys šioje vietoje nėra pirmasis, kuris kursto spekuliacijas, kad Gintaro kambarys po žeme gali būti paslėptas būtent čia. Praėjusiais metais buvo atrastas dar vienas įėjimas į tunelius – tačiau pasirodė, kad jis niekur neveda.

 

Mamerkų Trečiojo reicho laikų bunkerių kompleksas yra geriausiai išsilaikiusi tokio tipo vieta Lenkijoje.

Antrojo pasaulinio karo metu Mamerkai, tuomet vadinti Mauerwaldu, buvo nacių vyriausiosios sausumos pajėgų vadovybės Oberkommando des Heeres būstinė.

Mozūrijoje buvusiuose Vermachto daliniuose Antrojo pasaulinio karo metu buvo dislokuota maždaug 1500 karių, įskaitant generolus ir karininkus.

Iš viso Mamerkų kompleksą sudarė daugiau nei 250 įvairaus tipo karinių objektų, tačiau iki šių dienų išliko tik didieji bunkeriai. Didžiausias pasižymi 7 metrų storio sienomis.

Daugelis išlikusių bunkerių ir juos jungiantys tuneliai dabar yra atviri visuomenei ir yra muziejaus, pasakojančio apie karo istoriją, dalimi.

Tačiau toje vietoje rasta labai nedaug karo laikų artefaktų. Muziejaus darbuotojai įsitikinę, kad tolesnės paieškos lems jų atradimą.

Tunelio atvėrimas ir tyrinėjimai planuojami antroje birželio pusėje.

Parengta pagal „The First News“.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(19)
(1)
(18)

Komentarai ()